Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mass effect
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2017-05-12, 08:08   

Salarianie mają swoje racje.
a) Except for that one time. And yes, it was awesome.

Trojan 

Wysłany: 2017-05-12, 08:25   

każdy ma swoje racje.
ale racją stanu jest użycie wszelkich sił do powstrzymania czerwonej zarazy.

skoro Salarianie są tak do przodu to czy im tyłu nie braknie ?
w każdym bądź razie - znajduje ich działania jako mocno nielogiczne.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2017-05-12, 09:09   

Bo ponieważ, mosterdzieju, racja jest jak dupa. A Salarianie jako pomysłodawcy genofagium mogą mieć uzasadnione obawy, że Kroganie kiedyś przyjdą i wystawią rachunek. A jak powszechnie wiadomo, Żniwiarze przy wkurwionych Kroganach, to jest pikuś i przedszkole.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Trojan 

Wysłany: 2017-05-12, 10:00   

problem w tym że po Żniwiarzach nic już nie będzie. Przejadą jak Bizon po pszenicy, zajmujmy się aktualnymi problemami, obecnie znany świat ma problem z planowaniem dalej jak rok.

a oni się zastanawiają czy jak już rozjedziemy Żniwiarzy to Kroganie będą się mścić.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2017-05-12, 12:41   

Noaleprzesz i tak turianie biją się do ostatniego naboju, batarianie do ostatniego żołnierza a salarianie do ostatniego kroganina --_- Ten gatunek tak ma, nie będą toczyli wojny której wczesniej już nie wygrali, a najlepiej żeby zrobił to za nich kto inny, zawsze planują na dwa kroki naprzód i nie nawykli do robienia czegoś na subito tylko dlatego że doraźnie da to jakieś efekty, a potem się zobaczy - stąd ten cwany myk z ewentualnym wychujaniem krogan żeby myśleli że genofagium jest zaleczone i nadstawiali karku dla wspólnego dobra. Z resztą kolonie salarian są na razie względnie bezpieczne, nie dostali po dupie jak batarianie, turianie i ludzie, więc mogą się bawić w przestawianie pionków na szachownicy bo nikt im jeszcze nie pcha piły łancuchowej w zwieracz.

Trojan napisał/a:
a oni się zastanawiają czy jak już rozjedziemy Żniwiarzy to Kroganie będą się mścić.

Bo najgorsze to nie być przygotowanym na zwycięstwo.

Trojan napisał/a:
problem w tym że po Żniwiarzach nic już nie będzie.

Zwróć uwagę że to w grze nie jest wcale takie oczywiste dla wszechświata; poza strefami bezpośredniej inwazji wszędzie jest raczej business as usual.

Trojan 

Wysłany: 2017-05-13, 00:47   

Osobiście wręczyłem Udinie powołanie do nowo utworzonego konsulatu. Przyjął to że zrozumieniem.
Jego lojalność to naturalna konsekwencja jego poglądów, którymi raczy nas od samego początku.
W ogóle to poleciałem na tą eskapadę z Liara i Garusem - assasyni nie mieli żadnych szans.

Thane dokonał żywota.

Trojan 

Wysłany: 2017-05-14, 14:00   

Czy motyw "Dobry Ash zły Ash czyli Wojna Klonów" jest z podstawki czy z dodatku?

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2017-05-14, 14:13   

W sensie że Chyba wybraliśmy nie tego Sheparda czyli Mój mały Shepard: Przyjaźń to magia? //mysli . To z Citadel.

Trojan 

Wysłany: 2017-05-14, 15:20   

Rakowaty musi czuć pieczenie w tyle.
Postawił nie na tego konia.

Trojan 

Wysłany: 2017-05-15, 09:43   

eh, "zrobiłem" misję z nowym lepszym Shepardem.
Do tej pory nie było trudniejszej (w całej trylogii) - nie wiem czy to dlatego że walczyłem z cieniem czy dlatego że pad jest ułomnym narzędziem przymusu bezpośredniego.
Zestaw ciężkich tarczowników z ciężkimi pistoletami dawał mi wiele do myślenia... - zwłaszcza np. akcja kiedy 4 wyjeżdża na platformie a jeszcze ma wsparcie snajperów (tym bardziej że do tej misji dobrałem średnie wsparcie)
a już akcja na Normandii to przegięcie - do ostatniego rozdziału wszedłem z minimalną energią (jeden pasek) i zerem apteczek - po pół godzinie zmagań musiałem wykonać taktyczny odwrót...

w każdym bądź razie - mocno wkrewiająca misja, przez 90% czasu nie wiesz o co chodzi - frustracja 200%, a na koniec już rozumiesz...
Najlepszym sposobem na S. jest walka wręcz - najlepiej go dorwać w narożniku, klinczować i po wątrobie.

quest mocno irytujący ale dobry - impreza po też fajna, choć w łóżku chłodno.
motyw Mordina - wzruszająco.

już widzę że to chyba będzie najdłuższa gra (100 godzin ?+) - zadań od metra a ja z Cytadeli wyrwać nie mogę - teraz mam priorytet spotkania z Quarianami, a jak tam polecę to czuję że znowu wsiąknę - a od dłuższego czasu Aria czeka z flotą... Lewiatan leży odłogiem Cerberus tyż.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2017-05-15, 09:54   

No niestety w przypadku tarczowników objawia się wyższość myszki nad padem. Z gier online wyuczyłem się sztuczki polegającej na szybkim celowaniu ciężkim pistoletem w wizjer tarczy. Czyli headshot //spell
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Trojan 

Wysłany: 2017-05-15, 10:26   

wow, strzał w wizjer.
na konsoli nie ma na to opcji... no może z optycelownikiem ale w akcji to nie da rady.
tak samo jak na padzie nie zrobisz obiegnięcia (co np. sugeruje podpowiedź z czasu wgrywania)
czyli albo wystawiasz kogoś na front a sam się instalujesz z boku(góry),
względnie możesz wziąć amunicję AP ale dużo trzeba się nastrzelać żeby zabić.
Moce też tak średnio działają.
najlepsza jest mina i strzały w plecy - względnie granaty ale rzucane w pole a nie przeciwnika.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2017-05-15, 11:43   

Ogólnie grając w nowe fallouty czy skyrimy preferowałem postacie walczące na dystans. Kupiłem sobie pada i nagle doceniłem postacie klepiące ryj w zwarciu //spell

Wniosek taki, ORKU

ŻE MYSZKA JEST NIEMĘSKA //orc

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2017-05-15, 14:12   

Trojan, na Guardianów amunicja ppanc jest chujawa, bo nie mają pancerza (czyli żółtego paska życia) - tarcza jest traktowana jak osłona czyli strzelasz jak przez ścianę. Do tego potrzebujesz nasadki na lufę do przebijania osłon , ewentualnie ciezszej snajperki (Widow/Black Widow, chyba też Krysae i Javelin) która ma taką opcję w pakiecie. W ogóle strzelanie przez ściany oszczędza mnóstwo zachodu więc warto się wyposażyć w pukawkę mającą takie przebicie.
Spellu, pad testowałem głównie na mordobiciach i grach sportowych i jest 100% macho //orc

EDIT: A tak wogle to tarczowników bezlitośnie gwałci biotyka - dowolna moc która nimi trochę pokiwa (Pull, Singularity) powoduje że się odsłaniają i wtedy można im przygrzać w słabiznę.
Ewentualnie bierzesz pukawę z dużo dakka (Phaeston albo Geth Plasma Smg np.), celujesz w okolice okienka i jest spora szansa że ze stu strzałów ze dwa wejdą //orc

Trojan 

Wysłany: 2017-05-15, 14:17   

no tak - ale masz tylko 2 miejsca na upgrejdy broni

magazynek + bonus do dmg,
a nasadka do przebicia z kolei zminiejsza ilość dmg - i tak źle i tak niedobrze

już sobie przypomniałem - najlepiej wychodziło mi strzelanie do tarczowników gdy Garrus dawał drużynie swój bonus z AP (na 6)

a co do tarczowników - a nie jest tak że ci z tej misji maja i tarcze i heavy armora ?

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2017-05-15, 14:20   

Nasadka przebijajaca zwiększa Ci obrażenia bo bez niej nie zadajesz nic //spell Specjalizuj bronie - weź sobie choćby pistolet z Ultralight Materials i przebiciem i już masz broń tylko na tarczowników która dodatkowo prawie nic nie waży.

EDIT: A nasadka dodatkowo działa na żółty pasek więc ten tego.

Trojan 

Wysłany: 2017-05-15, 14:32   

w sumie zrobiłem po tej akcji z tarczownikami coś takiego - wywaliłem PM i Szotgana i zrobiłem ciężki pistolet z nasadką na ściany - ale jakoś go nie użyłem

a co do ostatniej walki to Mirandę II można zabić w jej trakcie ??

i w ogóle - ja S II rozwalałem "ręcznie" - no i na koniec jest filmik "ręczny" a jak się go rozwali z broni strzeleckiej to jest ten sam filmik ?

ps - gdzieś są opisane paski życia ? tzn. jaki kolor do czego i czym to ?

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2017-05-15, 16:07   

Czerwony - życie. Żółty - pancerz. Niebieski - tarcze. Fioletowy - bariery biotyczne.

EDIT: Poza tym nasadka przebijajaca nie zmniejsza Ci obrażeń zadawanych miękkim celom - jeśli cel jest na otwartej przestrzeni to dostaje pełne obrażenia broni, natomiast jeśli jest za osłoną (ściana, skrzynia, tarcza Guardiana o tak dalej) to pocisk ją przebija - normalnie by się odbił - i zadaje obrażenia zmniejszone w zależności od typu i poziomu nasadki. Nawiasem, przez grube ściany i tego typu ciężkie osłony żaden pocisk nie przejdzie nawet jeśli widzisz cel dzięki celownikowi.

Trojan 

Wysłany: 2017-05-15, 16:53   

A to ciekawe, i bardzo niejasno opisane, bo ja bym z tego zrozumiałem że przystawka obchodzi pancerz ale kotszem zmniejszenia dmg w ogóle.
No to zdecydowanie warto zainwestować.

BTW. Pieniądze są potrzebne do czegoś innego? Poza dokupwaniem dodatków do broni?

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2017-05-15, 17:15   

Dlaczego nikt nie zwraca uwagi, że jest "w każdym razie" --_-
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/

Trojan 

Wysłany: 2017-05-15, 18:30   

Tixon napisał/a:
Dlaczego nikt nie zwraca uwagi, że jest "w każdym razie" --_-

Że co?

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2017-05-15, 19:06   

Trojan napisał/a:
w każdym bądź razie - fochy

Trojan napisał/a:
W każdym bądź razie - nie dzwonie

Trojan napisał/a:
W każdym bądź razie walka w ostatniej odsłonie jest łatwa

Trojan napisał/a:
w każdym bądź razie - znajduje ich działania jako mocno nielogiczne.

Trojan napisał/a:
w każdym bądź razie - mocno wkrewiająca misja

I'm able to take just so much.
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/

Trojan 

Wysłany: 2017-05-15, 19:34   

Takie małe natrectwo pisane, mówione.
Mniej więcej kalibru twojej uprdliwosci :)

Jeszcze dodatkowo nadużywam " w sumie"

Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie żałuję. ..

A wracając do tematu, jeżeli poprowadzimy ścieżkę historii 1&2 tak, że sporo towarzyszy nam padnie i w trójkę wchodzimy z zawężonym gronem przyjaciół, to czy pojawiają się nowe postaci?
Na początku w Cytadeli mogłem wziąć inną lekarz zamiast dr. Chakwas (jakoś misię to gruzińsko kojarzy), ale potem poza szczoteczką Traynor, gejem oblatywaczem i tumiwsi mięśniakiem to nikogo nowego ni ma. Czyli nie dostaję nowych ludzi?

Trojan 

Wysłany: 2017-05-16, 09:37   

zahaczyłem o Akwarystów,
pewną zdradę z ich strony nawet rozumiem - to takie ludzkie, choć oczywiście publicznie wybuchłem gniewem to chyba na ich miejscu bym zrobił to samo (ale o tym sza).
Teraz czeka mnie lądowanie w Wietnamie.

trochę zastanawia mnie brak interakcji Legion-EDI (zdecydowanie powinni ten wątek pociągnąć)
Tali jest admirałem, a ja ledwie komandorem... coś moja admiralicja zawodzi, M2 na pocieszenie ...? nie wystarczy.

chyba pierwszy raz nie wiem czy się przespałem z laską... , specjalistka T. coś mi dosypała do drinka? to jakieś szachu-machu, jedna partyjka potem druga... i nie wiem jak się kończyła...

ps. zasadniczo misja na pancerniku - bułka z masłem.

pss. mam już 40+ godzin i końca nie widać, mam cały czas wrażenie że to dopiero początek...

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2017-05-16, 11:00   

Specjalistka Traynor jest pukable tylko dla female Shepard //spell

Trojan 

Wysłany: 2017-05-16, 11:03   

kwa, to mówiłem że coś mi dosypała ...

serio tylko ... ? wydaje się z zachowania całkiem otwarta na wszystkie doświadczenia.

Ashley strzela focha po tym jak nie zabrałem jej na przyjęcie ...

w ogóle "sprawa" z Traynor przypomina mi Brendę Lear :)

Trojan 

Wysłany: 2017-05-17, 10:19   

O 1.25 chciałem pomóc Gethom zabiłem Quarian. Choć jakby powiedział Legion - wysoce nielogiczna decyzja.
nie powiem - kopło mnie to. Mimo że w sumie wiedziałem/spodziewałem się.
ale zabawię się w Boga
dzisiaj to odsejwuje i poświęcę Gethów.
Solidarność białkowo-węglowa.
Swoją drogą myślę że Quarianie i Polacy mają wspólnego przodka....

Wydaje mi się że nie przeżyje wydarzeń ostatniej odsłony konfliktu... za dużo jak na jednego człowieka

ps. tylko nie piszcie czy mam/nie mam racji ;)

dworkin 

Wysłany: 2017-05-17, 10:50   

Można pogodzić Quarian i Gethów.

Trojan 

Wysłany: 2017-05-17, 11:21   

:shock:

kwa, wydawało mi się że wszystko zrobiłem w tej materii...

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2017-05-17, 11:27   

Lepszy patent. Świński, knurski, spellowy wręcz //spell
Godzisz Gethy i Quarian i na koniec wybierasz czerwone zakończenie //spell

A jeszcze lepsze, bardziej knurskie i wręcz godne prawdziwego cesarza skurwysyństwa - eksterminujesz Quarian i na końcu wybierasz czerwone zakończenie :badgrin:

Choć moralnie skurwysyńsze w tym kontekście byłoby zakończenie niebieskie //mysli

Odpowiedz do tematu