Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Taksówki & Taksiarze
Autor Wiadomość
Trojan 

Wysłany: 2018-12-05, 09:41   Taksówki & Taksiarze

zawsze jeździłem z S-Taxi,
przez letko 20 lat, myślę taksówka - dzwonię po S-Tax

[S-Taxi to taka klasyczna taxkorpo - czyli indywidualni taksiarze zrzucają się na składkę z której utrzymują centralę. klasyka gatunku. S-T to oldfashioned taksiarze oczywiście]

zawsze jak pamiętam rozmowy w stylu - jak idzie ? oj wie pan, cinżko, mało klientów, korki, duże opłaty, ZUSy. Cinżko.

ostatnio się tak zdarzyło że skorzystaliśmy z innej korporacji - było spoko i taniej (wyraźnie)
wczoraj auto wylądowało u mekanika (ręczny) to trzeba było zawołać taxi - no i tym razem wybrałem W-Taxi. Taniej i spoko.

[W-Taxi to z kolei nieco inny model, tam w większości jeżdżą pracownicy jakiegoś hodowcy taksówek. Np. facet ma trochę kasy, kupuje 3 solidne auta, zatrudnia np. 8 chłopaków do jazdy, zapisuje się do W-Taxi i jeżdżą.]
No i różni się od S-T tym że w W-Taxi nie narzekali, a wręcz byli zadowoleni
Młody który z nami jechał popołudniu - lubił pogadać, to go trochę pociągnąłem za język, jak się składa ten interes.
Utarg dnia - paliwo = x; x dzielą na 2 (kierowca i właściciel) Właściciel pokrywa koszty stałe (ubzp, przeglady czy większe naprawy), kierowca bieżące (mandaty , stłuczki itp)

[w W-Taxi bierą 2,4/km stała stawka dla każdego dnia + jak się dowiedziałem stawkę godzinową 7zeta/h
w S-Taxi bierą też coś kolo 2,5 /km + podobno 20 zeta godzinowa;
oba 6 zeta za trzaśniecie drzwiami]

i jak widać było to się opłaca i kierowcy i jak rozumiem właścicielowi
kolo wczoraj gadał że taksiarz jak zasuwa to przychodu wyciągnie i 10 tysi.

btw. jechalismy wczoraj kole (godz.16 korki)40 min (ok 6,5 km drogą) i zapłaciliśmy 24 zł ( w S- T byłoby letko 30)

Odpowiedz do tematu