Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kościół Katolicki a molestowanie nieletnich
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 6496
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-11-14, 01:59   ogólnie tak,
ale z drugiej strony, w czasie gdy już przestał panować nad pęcherzem...

i z musztardą

 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 8370
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-11-14, 07:13   

Jeśli wiedział, to był skurwysynem. Jeśli nie wiedział, to był bałwanem. Całkiem możliwe, że był jednym i drugim. Bawienie się teraz w wybiegi typu Cesarz dobry, ale ma złych mandarynów to pierdolenie kotka za pomocą młotka. Na tym polega odpowiedzialność przywódcy - jak twoi podwładni coś zmalują i nie wyciągnąłeś konsekwencji, to albo jesteś niekompetentny, albo współwinny.
_________________
Jesteśmy przygotowani, że jakoś to będzie.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5219
Wysłany: 2020-11-14, 11:42   

Jednym i drugim.
A wielki makiaweliczny umysł, który trwał wiernie u jego boku i bawił się w szarą eminencję, okazał się zwyczajną miękką fają z gaciami pełnymi strachu, że się wydało. Obrzydliwe.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 695
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-11-14, 12:10   

Beata napisał/a:
Jednym i drugim.
A wielki makiaweliczny umysł, który trwał wiernie u jego boku i bawił się w szarą eminencję, okazał się zwyczajną miękką fają z gaciami pełnymi strachu, że się wydało. Obrzydliwe.

Obrzydliwe jest to, że oni teraz najbardziej martwią się, że ucierpi "kult JP2", a w ogóle nie przejmują się tymi skrzywdzonymi dzieciakami. Słyszał/widział ktoś, żeby chociaż jeden z nich wydusił z siebie słowo "przepraszam"?

Swoją drogą oko.press opisało w tym tygodniu innego skurwysyna, który molestował, a co najmniej w jednym przypadku zgwałcił. W Polsce, w Szczecinie. Były rozprawy w sądzie. I g... ten sąd zrobił. Oddalił wszystkie zarzuty - włącznie z takim najbardziej jaskrawym ... tłumacząc, że ofiara niewiarygodna bo powiedział, że "pojechał z księdzem do siostry, a to nie była siostra, tylko siostra ... stryjeczna" ... (na korzyść ofiary były opinie biegłych psychologów, oraz zeznania innych osób). Z tekstu wynika, że inny chłopak, o molestowaniu którego donosili jego wychowawcy, jakiś czas później popełnił samobójstwo ... ciekawe co na to sumienie tego skurwysyna, wszak jako katolik powinien je mieć ... ?
Pomimo tego, ze w 1995 roku jeden abp go wywalił i zesłał do jakiejś dziury, a sąd kościelny w 2008 również uznaje go winnym - sąd świecki odrzuca wszystkie oskarżenia ... aż do przedawnienia ...
Tenże ksiądz jest dobrym znajomym kilku PISowców, w tym Szefernakera i św.p. Szyszko, oraz "chroniony" przez m.innymi Głódzia ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
toto 
Baldrick


Posty: 7533
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-11-14, 12:37   

W ostatnich dniach wpadła mi w oczy bardzo ciekawa wypowiedź, niestety nie pamiętam gdzie, że Dziwisz, Sodano i w ogóle bliscy współpracownicy JPII mają tego pecha, że wszyscy, kurna, trzymają się dobrze i żaden nie chce kopnąć w kalendarz. A tak, jeden by zdechł, można by całą winę zrzucić na tego pechowca. Teraz problem, bo pewnie mają na siebie tyle haków, że każdy boi się powiedzieć "to on był tym złym", bo zaraz znalazłoby się od groma dowodów, że pozostali byli co najmniej mu dorównywali.

Niektórzy starają się bronić Wojtyły, że przecież w ostatnich latach to już demencja. Ale, zarzuty pojawiały się już kilkadziesiąt lat temu, jeszcze przed demencją. Co ma usprawiedliwiać bierność (w najkorzystniejszej dla JPII interpretacji)?

Powinno się zakazać stawiania pomników, nazywania ulic, placów, nadawania imion szkołom, instytucjom państwowym osób, które żyją lub zmarły mniej niż 50 lat (albo nawet i wydłużyć ten okres). Uniknęlibyśmy szopki papieskiej, uniknęlibyśmy biegunki posmoleńskiej i ograniczyli liczbę wstydliwych patronów. Liczba wtop nie spadłaby do zera, ale dałoby radę zdecydowanie zredukować tę liczbę. A to tylko ktoś umrze, rządzi opcja, której zmarły był przyjazny, cyk - tu ulica, tam plac jego imienia. Nawet jeśli zasługuje najwyżej na patronowanie kolektorowi ściekowemu lub hałdzie na wysypisku odpadów.
_________________
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1884
Wysłany: 2020-11-14, 23:16   

Stary Ork napisał/a:
Jeśli wiedział, to był skurwysynem. Jeśli nie wiedział, to był bałwanem.

Wierni i tak będą twierdzić, że jeśli nie wiedział, to tylko dlatego, że w latach 90. był już bardzo schorowany i z tego powodu nie potrafił już zapanować nad ludźmi takimi jak Dziwisz i Sodano, którzy ukrywali przed nim prawdę o gwałcicielach w sutannach. A także, że zarówno papież, jak i Dziwisz, mieli za sobą bagaż doświadczeń z kraju rządzonego przez komunistów, którzy używali fałszywych oskarżeń wobec hierarchów w celu kompromitowania ich i zwalczania wpływów Kościoła. I że to dlatego uznali oskarżenia wobec McCarricka, Maciela i im podobnych za fałszywe.

Niewykluczone, że Wojtyła miał po prostu wyidealizowane i naiwne wyobrażenie o Kościele jako instytucji, która, skoro jest nadprzyrodzoną organizacją kontynuującą zbawcze dzieło Jezusa na ziemi, musi jako dostojników mieć ludzi szlachetnych, miłosiernych i oddanych sprawie zbawienia. I że z tego powodu nie mieściło mu się w głowie, jakimi zwyrodnialcami, psychopatami i sadystami potrafi być wielu duchownych KK.

Trojan, z tego co wiem, to po raz pierwszy publicznie o przypadkach pedofilii w KK i jej tuszowaniu przez hierarchów zaczęto mówić dopiero w latach 90., czyli już sporo czasu po padnięciu słów "Nie lękajcie się".

BTW: Jak obstawiasz, czy Wałęsa wiedział o tym, że jego kapelan Franciszek Cybula jest pedofilem, przed powstaniem "Tylko nie mów nikomu"?
goldsun napisał/a:
Obrzydliwe jest to, że oni teraz najbardziej martwią się, że ucierpi "kult JP2", a w ogóle nie przejmują się tymi skrzywdzonymi dzieciakami.

Brak empatii jest typową cechą religijnych fanatyków i nadgorliwców. A z badań wynika, że poziom religijności zwykle jest odwrotnie proporcjonalny do poziomu empatii.
https://www.badania.net/milosierni-ateisci/
goldsun napisał/a:
Tenże ksiądz jest dobrym znajomym kilku PISowców, w tym Szefernakera i św.p. Szyszko, oraz "chroniony" przez m.innymi Głódzia

Walerian Słomka czy inny?
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 6496
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-11-15, 00:39   

BG - przecie wiadomo jaki sens miały te słowa, to tylko takie wypaczenia (jak niedaleko szukając...)
Wałęsa? Wałęsa ?... nie znam człowieka

a na serio - skąd miał wiedzieć ? choć ja z kolei nie wiem jak blisko są osoby wierzące ze swymi kapłonami. DO tego to Wałęsa - nieszczególnie lotny facet z ludu.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 695
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-11-15, 08:10   

BG napisał/a:
goldsun napisał/a:
Tenże ksiądz jest dobrym znajomym kilku PISowców, w tym Szefernakera i św.p. Szyszko, oraz "chroniony" przez m.innymi Głódzia

Walerian Słomka czy inny?

Andrzej Dymer
https://oko.press/ksiadz-andrzej-dymer-molestowal-wyrok/
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
Trojan 


Posty: 6496
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-11-15, 15:29   

 
 
toto 
Baldrick


Posty: 7533
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-11-15, 19:56   

no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi*
*pasta
_________________
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 


Posty: 10144
Wysłany: 2020-11-15, 20:09   

No, ładne
_________________
zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines
 
 
toto 
Baldrick


Posty: 7533
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-11-15, 20:13   

Nie mów, że pierwszy raz to widzisz?
_________________
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 


Posty: 10144
Wysłany: 2020-11-15, 20:15   

Pierwszy. A to leciwa rzecz?
_________________
zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines
 
 
toto 
Baldrick


Posty: 7533
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-11-15, 20:23   

Badania archeologiczne nie są jednoznaczne, ale odnalezione cyfrowe zapiski wskazują na początek drugiej dekady XXI wieku. Niestety, ze względu na ulotność nośnika informacji, nie jest możliwe dokładne umiejscowienie momentu pierwszego wystąpienia w dokładnym punkcie na osi czasu.
_________________
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 


Posty: 10144
Wysłany: 2020-11-15, 20:24   

Jakoś mnie ominęła.
_________________
zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines
 
 
Trojan 


Posty: 6496
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-11-15, 20:52   

może coś się zmienia
We Wro pono nawet PiSuary poprą wniosek o odebranie honorów Gulbinowiczowi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12