Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Cintryjka 

Wysłany: 2020-07-28, 20:04   

Wczoraj pierwszy odcinek, wrażenia bdb.

J.K.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2020-07-31, 20:01   

Lucifer - dawno nie widziałem serialu tak efekciarskiego, infantylnego, przewidywalnego, płytkiego, koślawie napisanego i zagranego tak, jakby wepchnąć pół tuzina oposów do autobusu i kręcić jak na siebie wrzeszczą. To rzekłszy - 10/10, ruchałbym. Nie mogę się oderwać i oglądam jakby na tym zawisły losy świata. Letnia perfekcja.

Trojan 

Wysłany: 2020-07-31, 21:26   

Ryli? Pierwszy sezon jest wyraźnie słabszy ;)

fdv 

Wysłany: 2020-08-01, 13:57   

Stary Ork napisał/a:
Lucifer - dawno nie widziałem serialu tak efekciarskiego, infantylnego, przewidywalnego, płytkiego, koślawie napisanego i zagranego tak, jakby wepchnąć pół tuzina oposów do autobusu i kręcić jak na siebie wrzeszczą. To rzekłszy - 10/10, ruchałbym. Nie mogę się oderwać i oglądam jakby na tym zawisły losy świata. Letnia perfekcja.

Tak jest to idealny przykład guilty pleasure, chociaż nie zgodzę się z tak krytyczną oceną aktorstwa głównego bohatera bez niego to by ten serial leżał i byłbym tym czym wiele innych przed nim - jakąś tam popłuczyną komiksową. Dodam że pierwsza część piątego sezonu już za pasem jakoś tak chyba w połowie sierpnia.

marjarkasz

Wysłany: 2020-08-01, 18:42   

Podziwiam kolegów. Odpadłem dwa razy w okolicach piątego odcinka. W pracy kilka osób umiera z zachwytu; wśród znajomych są tacy, którzy chłoną każdy epizod z zapartym tchem; na forum rozsądni ludzie akceptują ten koszmarny kicz do kwadratu. Kochane Bravo, co ze mną jest nie tak ?

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-08-01, 20:15   

Ależ żadną miarą nie akceptuję tego szajsu :-)

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-08-02, 16:39   

marjarkasz napisał/a:
Podziwiam kolegów. Odpadłem dwa razy w okolicach piątego odcinka. W pracy kilka osób umiera z zachwytu; wśród znajomych są tacy, którzy chłoną każdy epizod z zapartym tchem; na forum rozsądni ludzie akceptują ten koszmarny kicz do kwadratu. Kochane Bravo, co ze mną jest nie tak ?

No ja też nie widzę wielu zalet tego serialu. Poza Tomem Ellisem. Chyba że na sezon ogórkowy, jak teraz. I ładne panie. :) Ale te fabuły to dramat. :) Gdyby popracować nad lepszą intrygą główną to byłaby to prawdziwie grzeszna przyjemność. Niemniej, oglądam. Zacząłem z ciekawości co zrobią z komiksem. Potem dla Toma Ellisa i licząc, że serial się rozwinie. Potem znowu z ciekawości - dlaczego tak się nim wszyscy zachwycają i może ja czegoś nie kumam. :) W międzyczasie pojawiła się Tricia Helfer. Potem Ewa. I jakoś tak się to ciągnie. :)

Trojan 

Wysłany: 2020-08-02, 18:25   

W sumie Romek ma rację - fabuła słabiej, ale postacie świetnie dobrane. Że wskazeniem na rolę życia Ellisa. No i LesleyAnn.
Poza tem, ja Odpadłem po 3 sezonie.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-08-03, 18:08   

"Condor" - pierwszy sezon wjechał na HBO GO. Mam nadzieję, że sezon drugi pojawi się szybko. Ponieważ serial przypadł mi do gustu. Może to kwestia sezonu ogórkowego, a może nie. Nie zamierzałem oglądać, ale jakoś tak wyszło. Jest luźno oparty na książce "Trzy dni Kondora". Tylko uwspółcześnionej. Młody analityk tajnej komórki CIA coś odkrywa, nazajutrz ginie cała komórka a on jest ściganym przez dobrych i złych. Serial ma świetną obsadę, naprawdę przyjemnie się tych aktorów ogląda. Fabuła też jest wciągająca. Choć miałem wątpliwości na początku, ponieważ widz się sporo dowiaduje. A nie lubię fabuł, w których widz wie więcej niż główny bohater. Mimo to, scenarzyści potrafią zaskoczyć. Do tego jakoś to wszystko się trzyma kupy i ma swój wewnętrzny sens i wiarygodność. Taki przyjemny akcyjniak z tego wyszedł. Pierwszy sezon liczy 10 odcinków, wciągnąłem cztery i nie mam dosyć. https://www.youtube.com/watch?v=yWq6gHKzE1Y

Ktoś już próbował drugi sezon "Umbrella Academy"? Podobno lepszy niż sezon pierwszy, ale na razie trzymam się z daleka. Muszę obejrzeć do końca "Doom Patrol". Zbliża się premiera "The Boys". Nie wiem, czy to nie za dużo superbohaterskich fabuł w takiej bliskości i mogę nie zdzierżyć. Zwłaszcza że "Doom Patrol" zachwyca swoją groteską i stylistyką. Ale już powoli czuję nim przesyt.

Cintryjka 

Wysłany: 2020-08-03, 19:18   

Ja jestem już po 8 odcinkach i moim zdaniem faktycznie jest lepiej niż w pierwszej serii, która miała długą rozbiegówkę.

J.K.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-08-03, 20:37   

Romulus napisał/a:

Ktoś już próbował drugi sezon "Umbrella Academy"?

Muszę obejrzeć do końca "Doom Patrol".

Zbliża się premiera "The Boys".

Nie wiem, czy to nie za dużo superbohaterskich fabuł w takiej bliskości i mogę nie zdzierżyć.

Zwłaszcza że "Doom Patrol" zachwyca swoją groteską i stylistyką. Ale już powoli czuję nim przesyt.

1. Swego czasu zerknąłem na pierwszy i mię odrzuciło, ale nie skreślam ;)

2. Tu już tylko ostatni odcinek ostał.

3. Na to czekam najbardziej! :-)

4. Bez przesady, to zupełnie insze klimaty :-P

5. Trochę szkoda, że wątek Czerwonego Jacka skończył się tak szybko i prostacko. Narobiłem sobie apetytu, a tu takie coś... --_-

KS 

Wysłany: 2020-08-03, 21:59   

Romulus napisał/a:
Jest luźno oparty na książce "Trzy dni Kondora".

Książka nosi tytuł Sześć dni kondora :) Trzy dni kondora to tytuł filmu z lat 70, zresztą bardzo udanego, ze świetną obsadą, z Redfordem, na którego widok niewiasty majtki przez głowę ściągały.

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2020-08-04, 14:15   

Drwale według książki Anne Proulx. Gały nie widziały, albowiem serial puszczają po dwa odcinki na National Geografic od niedzieli, co była dwa dni temu, a ja się dopiero dziś zorientowałam. :evil:

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-08-04, 18:23   

KS napisał/a:
Romulus napisał/a:
Jest luźno oparty na książce "Trzy dni Kondora".

Książka nosi tytuł Sześć dni kondora :) Trzy dni kondora to tytuł filmu z lat 70, zresztą bardzo udanego, ze świetną obsadą, z Redfordem, na którego widok niewiasty majtki przez głowę ściągały.

Ha! Popatrz, jak ładnie mi się pomieszało. :) Co ciekawe, książkę czytałem wieki temu, ale filmu obejrzeć nie miałem okazji. :)
Zbliżam się do końca pierwszego sezonu, zostawiłem sobie na dziś odcinek 9 i 10. Rozerwał mnie ten serial, naprawdę mi się spodobał. Żywy, nie przeciągnięty, na swój sposób uroczy, wciągający i bez bohaterów z kozackimi odzywkami.

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2020-08-05, 12:28   

Zabieram sie po raz enty za Firefly. Co w tym serialu jest takiego że uzależnia?

Trojan 

Wysłany: 2020-08-05, 12:38   

Nic.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-08-05, 17:28   

Amen. :)

Skończyłem pierwszy sezon "Condora". Trochę mnie końcówka rozczarowała. Scenarzyści zaczęli w pośpiechu kończyć wątki. A wystarczyło rozłożyć to na jeszcze jeden, dwa odcinki i byłoby w porządku i bez głupot. Nie psuje to odbioru całości, ale jednak jest to mała łyżka dziegciu. Co do niektórych rozwiązań fabularnych mam zastrzeżenia natury ogólnej - np. po co było konstruować wątek jednej w miarę samodzielnej postaci tylko po to, aby ją na koniec usunąć szybkim strzałem? Śmierć ta nie wybrzmiała należycie i zamiast mocnego ciosu zostawiła z wielkimi oczami i "WTF" zastygłym na ustach. :) Generalnie, usunąłbym z akcji czynnik czasu i wtedy to szybkie przemieszczanie się niektórych postaci miałoby więcej realizmu. :) Ten serial to nie "24", nie ten poziom i za bardzo momentami starał się wskoczyć w buty tegoż. Plus kilka innych, mniejszych zastrzeżeń. Mimo to jest to świetna letnia rozrywka. Nawet się zaangażowałem w śledzenie fabuły. Na szczęście, pierwszy sezon zamyka całą intrygę. Jest miejsce na kontynuację - zresztą, w USA sezon drugi już "leci", ale można sobie darować po pierwszym sezonie.

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-08-05, 20:17   

Romulus napisał/a:
Skończyłem pierwszy sezon "Condora". Trochę mnie końcówka rozczarowała. Scenarzyści zaczęli w pośpiechu kończyć wątki.
Na razie jestem po trzech odcinkach. Średnio co kwadrans balansuje na krawędzi kanselu kolejną bzdurką/kartongipsem. Ale oglądam jak nie mam siły myśleć.
m_m napisał/a:
Zabieram się po raz enty za Firefly. Co w tym serialu jest takiego że uzależnia?
+273,15

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines

marjarkasz

Wysłany: 2020-08-05, 21:07   

Romulus napisał/a:
pierwszy sezon "Condora

Czytałem knigę, widziałem film; serialik jest tylko taki sobie. Słabiutki.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: Wczoraj 7:58   

Fidel-F2 napisał/a:
Romulus napisał/a:
Skończyłem pierwszy sezon "Condora". Trochę mnie końcówka rozczarowała. Scenarzyści zaczęli w pośpiechu kończyć wątki.
Na razie jestem po trzech odcinkach. Średnio co kwadrans balansuje na krawędzi kanselu kolejną bzdurką/kartongipsem. Ale oglądam jak nie mam siły myśleć.

No właśnie masz dobre podejście do oglądania. :)

Odpowiedz do tematu