Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
Fidel-F2 

Wysłany: 2020-06-28, 16:53   

Cytat:
Może mam gdzieś egzemplarz, muszę poszukać.
Planuję przeczytać od jakichś 20 lat. Taki wyrzut sumienia. Podobnie z Wodnym światem czyli Oblicza wód. Oba stoją na półce i patrzą. Ale ostatnio wdrożyłem plan pięcioletni przeczytać całego wydanego w Polsce Silverberga w kolejności wydania więc i na niego przyjdzie czas.

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines

Trojan 

Wysłany: 2020-06-28, 17:36   

no cóż - ja nic chyba nie oglądałem filmu.
ciężko mi nawet coś powiedzieć o książce bo czytałem to ponad 20 lt.
tak ogólnie - pamiętam że była trochę podobna do bodaj takiego cyklu-serialu-harlekina-dla-faciów Krucjata.
a listonosz z przypadku

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-06-28, 18:41   

Potrzebowałem dziś czegoś lekkiego i głupiego.
"Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga" - to komedia Netflixa, średnio śmieszna, ale mająca swój urok. Opowiada o dwójce bohaterów z Islandii, którzy od dziecka marzą o tym, aby wystąpić na Eurowizji. Ich marzenie się spełnia. W rolach głównych Will Ferrell i Raczel McAdams. W znakomitej drugoplanowej roli Dan Stevens, który kradnie show bohaterom, jako rosyjski piosenkarz. Plus Pierce Brosnan w niewielkiej roli. Plus bardzo sympatyczna kpina z Eurowizji. Reszta w trailerze. https://www.youtube.com/watch?v=7q6Co-nd0lM

"Duplicity" - dawno chciałem wrócić do tego filmu o dwójce byłych agentów, szpiegostwie przemysłowym, miłości i pieniądzach. :) Świetna obsada - Clive Owen i Julia Roberts (przed lub po "Closer", który również muszę sobie przypomnieć). Sympatyczny film, który za pierwszym razem nie rozczarował odrobinę, choć niepotrzebnie. Tony Gilroy jako scenarzysta i reżyser trochę chyba zakpił lub podszedł na luzie do tematów, które wcześniej poruszał w swoich filmach (piętrowe intrygi, mroczne sekrety korporacji, czy polityki). https://www.youtube.com/watch?v=VI3XZ684lQQ

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-06-29, 18:15   

"Zombieland 2" - w sumie racja, że cień części pierwszej. Mimo to, nawet sympatyczny i strawny w oglądaniu. Ale humor, choć wszyscy się starają, już nie niesie fabuły. Zdarzyło mi się kilka razy uśmiechnąć, ale zabrakło chyba pomysłu na całą fabułę.

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-06-29, 18:56   

I tym razem mogę się z tobą zgodzić.

Stary Ork napisał/a:

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-07-01, 17:58   

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Całkiem fajny film. Z doskonale dobraną muzyką oraz z dobrym głosem. Nie musiałem zwiększać głośności do poziomu "dla głuchych". Do tego aktor w głównej roli świetnie się spisał, także swoim głosem. Nie pasowało mi zakończenie, niemniej da się je obronić. Reasumując, Fidel miał rację odnośnie tego filmu. Polskie kino tego typu zdominowane jest przez wymiotne fabuły Vegi. A tu proszę, polski film zrobiony według dobrych amerykańskich wzorców. Do tego osadzony w Polsce, ale nie będący dla jakiegoś zagranicznego odbiorcy czarną magią, hermetycznym polskim męczeniem buły. Rzadkość, moim zdaniem, ale nie znam się na polskim kinie.

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-07-01, 23:49   

Odpuściłem na chwilę Dark i dałem się namówić Romulusowi na Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga. Niektóre żarty żenująco słabe, niektóre klasowe, część szydery najwyższej klasy. Trochę się pośmiałem, trochę popłakałem. Ubawiłem się setnie, lubię takie absurdalne historie o potędze ludzkiej woli. Straszny to banał, ale to chyba moja działka chujni.

Stary Ork napisał/a:

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2020-07-02, 08:39   

Gotowi na wszystko. Exterminator - polska komedia. Zazwyczaj to wystarcza za recenzję, ale tutaj widać przynajmniej, że twórcom się chciało. Opowieść o kumplach z zabitej dechami dziury, którzy mieli dekadę wcześniej swój moment chwały jako najbardziej obiecujący zespół na polskiej scenie metalowej, potem wszystko się spierdoliło, każdy poszedł w swoją stronę, a teraz zbierają się znów do kupy. Parę całkiem fajnie pokazanych prawd o życiu, Wszechświecie i całej reszcie, nieco dobrych dialogów, kilka świetnych scen i sporo fajnego aktorstwa (Rogucki niespodziewanie dobry) przeplata się z momentami obezwładniającej chujni fabularnej i realizacyjnej, a jeśli kto by się spodziewał filmu muzycznego na miarę the Commitments - cóż, witam w świecie rozczarowań. Dałbym 6/10. Można obejrzeć, ale lepiej wrzucić na ruszt Juliusza .

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-07-02, 08:42   

Dobra, jedziemy!, gdzie to oglądać?

Stary Ork napisał/a:

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2020-07-02, 08:45   

Netflix to ma.

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-07-02, 08:49   

btw, chujnia realizacyjna/fabularna jest immanentnym elementem takich produkcji, w przeciwnym razie byłyby niewiarygodne

Stary Ork napisał/a:

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2020-07-02, 08:54   

Ale to nie jest bieda realizacyjna bo taki mamy budżet i będzie pasowało do konwencji, tylko po prostu momentami zwyczajna kiepścizna, niestety (np. scena ostatniego koncertu to jest po prostu paździerz).

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-07-02, 11:49   

Obejrzałem Gotowi na wszystko. Exterminator i zgadzam się po całości. Pomysł na plus, kilka "mądrości życiowych" ok, choć oczywiście novum żadnego tu nie znajdziemy i kilka scen pierwszorzędnych (Boże, spraw by to nie była Wisienka). I niestety sporo paździerza, nie tego szlachetnego, ale zwykłej nieudolności i chujowej amatorki. Szkoda bo koncept był przyjemny. No i jak na film o zespole dethmetalowym zdecydowanie zbyt dużo muzyki Scorpionsów.

Stary Ork napisał/a:

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2020-07-02, 14:23   

Jest też fiński, z dość specyficznym humorem, film o death-black-speed i co tam jeszcze metalowej kapeli. Tak mi się skojarzyło z tym Exterminatorem.

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-07-02, 14:33   

kilka tygodni jak o nim pisałem - Heavy Trip

Stary Ork napisał/a:

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2020-07-02, 14:53   

No właśnie, Heavy trip.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-07-02, 17:59   

Fidel-F2 napisał/a:
Odpuściłem na chwilę Dark i dałem się namówić Romulusowi na Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga. Niektóre żarty żenująco słabe, niektóre klasowe, część szydery najwyższej klasy. Trochę się pośmiałem, trochę popłakałem. Ubawiłem się setnie, lubię takie absurdalne historie o potędze ludzkiej woli. Straszny to banał, ale to chyba moja działka chujni.

Will Ferrell grający syna Pierce'a Brosnana. :)

"Midsommar" - taki horror z ambicjami na Coś Więcej. Trochę głupio mi oceniać, ponieważ nie jestem fanem horrorów, czasem się zachwycę ("The Haunting of Hill House" - świetny miniserial), ale na ogół nie oglądam do końca. Tym razem obejrzałem, bo mnie zaciekawiło to Coś Więcej. Mimo to nadal nie wiem, czy jest to film udany. Jeśli chodzi o straszenie/przerażenie - nie udało się wykrzesać ze mnie żadnych emocji. Ale był interesujący w przedstawieniu tych rytuałów, podejścia do nich, tajemnic itp. Co z tego wynika? Nie wiem. Dla mnie nic. Aha, Florence Pugh - dla niej zawsze warto.
https://www.youtube.com/watch?v=VPcwlFR23Tw

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-07-07, 17:28   

Znowu starocie.
"Adwokat diabła" - po latach miło się to ponownie ogląda. Choć bardziej "wprawnym" (przeżartym setkami innych filmów) okiem widać pewne rzeczy, które nieco bolą. :) Na przykład oczyściłbym ten film z dosłownej "diabelskości", zostawiając ją na koniec. Chodzi mi o te wszystkie twarze ludzi zmieniające się w twarze upiorów. Mniej dosłowności. Przydałoby się coś w stylu "Dziecka Rosemary" w wersji bardziej popowej. Myślę, że też byłoby w porządku. Keanu w tym filmie nie jest jakiś porywającym aktorem, choć miewa przebłyski. Al Pacino - dla niego ta rola to splunąć, widać, że dobrze się bawił, a i trochę zaszarżował. Film można obecnie oglądać na Netflixie.

Odpowiedz do tematu