Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie sądownictwo
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-03-15, 07:33   

No ba, nie trzymam języka na właściwym miejscu, to i kariery nie zrobię. :mrgreen: Swoją drogą, mówią mi za plecami "pisowiec", ale na "bonusy" pod tymi rządami nie mam co liczyć. :mrgreen: I jakoś nie płaczę, ponieważ kariera w wymiarze sprawiedliwości, to nie jest kariera. Co ja mógłbym? Zostać prezesem i zakopać się w biurokracji kosztem sądzenia - jeśli to kogoś podnieca i lubi całowanie w pierścień. Awansować do sądu okręgowego - i to już ma ręce i nogi. Tyle że w moim sądzie okręgowym w wydziale, do którego bym chciał (pierwsza instancja), skład sędziowski jest odmłodzony i nie mają aż takiego obciążenia pracą, aby im był nowy etat potrzebny. Choć, z drugiej strony, gdybym trzymał język, tam gdzie powinienem, to jaki problem, aby pan minister mi taki etat utworzył? :mrgreen:

Ale zostawmy nasz putinowski kraj i zobaczmy, jakie standardy panują tu i ówdzie, gdzie nas nie ma: https://www.tvn24.pl/wiad...sji,918355.html

W Polsce to jest nie do pomyślenia. To jest, za reżimu Tuska minister sprawiedliwości podał się do dymisji po tym, jak samobójstwo popełnił jakiś ważny więzień. Ale i wtedy już to było nieco kuriozalne. Teraz to byłby śmiech na sali.

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2019-03-19, 09:05   

Cytat:
Powołany przez Zbigniewa Ziobrę nowy prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach nieoczekiwanie podał się do dymisji. Kilka dni wcześniej internetowa hejterka popierająca "dobrą zmianę w wymiarze sprawiedliwości" opublikowała zdjęcie nagiego mężczyzny z podpisem: "Sędzia GLIWICE (...)

Sędzia Arkadiusz Cichocki należy do grupy tak zwanych faksowych prezesów. 10 listopada 2017 r. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, faksem odwołał bowiem kierownictwo 11 śląskich sądów i tą samą drogą powołał nowych prezesów

(...)

Zaraz potem sędzia Arkadiusz Cichocki, po zaledwie 15 miesiącach urzędowania, nieoczekiwanie złożył rezygnację ze stanowiska. 13 marca Zbigniew Ziobro odwołał go z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach. „Ministerstwu Sprawiedliwości nie są znane przyczyny rezygnacji z funkcji pana sędziego Cichockiego. Ministerstwu Sprawiedliwości nie są znane żadne okoliczności dotyczące zdjęć sędziego Cichockiego” twierdzi biuro prasowe resortu.

(...)

– Może pan pytać o te rzeczy prokuratora. Ja nie wiem, czy to ja, czy nie ja. Mogę powiedzieć, że 8 marca przedstawiłem jako rzecznik dyscyplinarny ministra sprawiedliwości pewnemu sędziemu zarzut, który stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości. Nie wiem, czy jest to w jakiś sposób powiązane, nie jestem w stanie tego wykluczyć, nie jestem w stanie tego potwierdzić – powiedział nam sędzia Cichocki.

(...)

– Trudno mi powiedzieć, czy można łączyć, czy nie można łączyć. Są jeszcze pewne kwestie dotyczące mojego stanu zdrowia i bezpieczeństwa, złożyłem w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury oraz zeznania. Nie będę się wypowiadał, czy to ja, czy nie. Od dłuższego czasu jestem ofiarą działań, które określam jako przestępcze – podkreślił sędzia Cichocki. Nie chciał powiedzieć, czy zna prawicową hejterkę @MalaEmiE.
xD

http://katowice.wyborcza....rzez-nagie.html

A teraz zobaczmy na definicje zbrodni przeciwko ludzkości przyjętą przez Międzynarodowy Trybunał Karny
Cytat:

RZYMSKI STATUT MIĘDZYNARODOWEGO TRYBUNAŁU KARNEGO
sporządzony w Rzymie dnia 17 lipca 1998 r.

(Dz. U. z dnia 9 maja 2003 r. nr 78 poz. 708)

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

podaje do powszechnej wiadomości:

W dniu 17 lipca 1998 r. został przyjęty Rzymski Statut Międzynarodowego Trybunału Karnego, w następującym brzmieniu:

(...)

Artykuł 7
Zbrodnie przeciwko ludzkości

1. Dla celów niniejszego statutu "zbrodnia przeciwko ludzkości" oznacza którykolwiek z następujących czynów, popełniony w ramach rozległego lub systematycznego, świadomego ataku skierowanego przeciwko ludności cywilnej:
(a) zabójstwo;
(b) eksterminacja;
(c) niewolnictwo;
(d) deportacja lub przymusowe przemieszczanie ludności;
(e) uwięzienie lub inne dotkliwe pozbawienie wolności fizycznej z naruszeniem podstawowych reguł prawa międzynarodowego;
(f) tortury;
(g) zgwałcenie, niewolnictwo seksualne, przymusowa prostytucja, wymuszona ciąża, przymusowa sterylizacja oraz jakiekolwiek inne formy przemocy seksualnej porównywalnej wagi;
(h) prześladowanie jakiejkolwiek możliwej do zidentyfikowania grupy lub zbiorowości z powodów politycznych, rasowych, narodowych, etnicznych, kulturowych, religijnych, płci (gender) w rozumieniu ustępu 3 lub z innych powodów powszechnie uznanych za niedopuszczalne na podstawie prawa międzynarodowego, w związku z jakimkolwiek czynem, do którego odnosi się niniejszy ustęp, lub z jakąkolwiek zbrodnią objętą jurysdykcją Trybunału;
(i) wymuszone zaginięcia osób;
(j) zbrodnia apartheidu;
(k) inne nieludzkie czyny o podobnym charakterze celowo powodujące ogromne cierpienie lub poważne uszkodzenie ciała albo zdrowia psychicznego lub fizycznego.
2. W rozumieniu ustępu 1:
(a) "atak skierowany przeciwko ludności cywilnej" oznacza sposób działania, polegający na wielokrotnym dopuszczaniu się czynów opisanych w ustępie 1 skierowanych przeciwko ludności cywilnej, podjęty stosownie do lub dla wsparcia polityki państwowej lub organizacyjnej zakładającej dokonanie takiego ataku;
(b) "eksterminacja" obejmuje celowe stworzenie takich warunków życia, inter alia, pozbawienie dostępu do jedzenia i opieki medycznej, które są obliczone na wyniszczenie części ludności;
(c) "niewolnictwo" oznacza realizowanie niektórych lub wszystkich uprawnień związanych z prawem własności w stosunku do człowieka oraz obejmuje realizację tych uprawnień w zakresie handlu ludźmi, a w szczególności kobietami i dziećmi;
(d) "deportacja lub przymusowe przemieszczanie ludności" oznacza zmuszenie ludzi do zmiany ich zgodnego z prawem miejsca zamieszkania połączone z wydaleniem lub innymi przymusowymi działaniami, bez podstawy w prawie międzynarodowym;
(e) "tortury" oznaczają celowe zadawanie dotkliwego bólu lub cierpienia, fizycznego bądź psychicznego, jakiejkolwiek osobie będącej pod opieką lub pod kontrolą oskarżonego; termin ten nie obejmuje bólu i cierpienia wynikających jedynie ze zgodnych z prawem sankcji, nieodłącznie związanych z tymi sankcjami lub wywołanych przez nie przypadkowo;
(f) "wymuszona ciąża" oznacza bezprawne uwięzienie kobiety, której zajście w ciążę nastąpiło na skutek przemocy, z zamiarem wpłynięcia na skład etniczny jakiejkolwiek grupy ludności lub dokonania innych poważnych naruszeń prawa międzynarodowego; niniejsza definicja w żadnym razie nie może być rozumiana jako naruszająca prawo krajowe dotyczące ciąży;
(g) "prześladowanie" oznacza celowe i dotkliwe, sprzeczne z prawem międzynarodowym, pozbawianie podstawowych praw jakiejkolwiek grupy lub wspólnoty z powodu jej tożsamości;
(h) "zbrodnia apartheidu" oznacza niehumanitarne działania o charakterze podobnym do opisanych w ustępie 1, dokonane w ramach zinstytucjonalizowanego ustroju ukierunkowanego na systematyczny ucisk oraz przewagę jednej grupy rasowej nad jakąkolwiek inną grupą lub grupami rasowymi oraz dokonane w zamiarze utrzymania tego ustroju;
(i) "wymuszone zaginięcia osób" oznaczają zatrzymanie, aresztowanie lub porwanie osób przez Państwo lub organizację polityczną lub z ich upoważnienia, przy ich poparciu lub milczącej zgodzie, a następnie odmowę przyznania faktu tego pozbawienia wolności lub odmowę przekazania informacji dotyczących losu i miejsca pobytu tych ludzi, z zamiarem pozbawienia ich ochrony prawnej przez dłuższy okres czasu.
3. Dla celów niniejszego statutu przyjmuje się, że pojęcie "płeć" (gender) odnosi się do dwóch płci: męskiej i żeńskiej w kontekście społecznym. Pojęcie "płeć" (gender) nie ma żadnego innego znaczenia od

Bardzo poważny zarzut, ale coś mi się wydaje, że tylko "chlapnięty", jak to zwykle bywa u najprawszych z prawych przyłapanych ze spuszczonymi gaciami.
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek

Trojan 

Wysłany: 2019-03-19, 10:24   

jak prawicowa hejterka miałaby atakować sędziego DZ ? //mysli

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2019-03-19, 11:18   

Może kolejna porzucona kochanka, jak ta od posła Pięty?
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek

Trojan 

Wysłany: 2019-03-19, 11:29   

jedno trzeba jasno powiedzieć - autorytet sędziego leży i kwiczy.

co jest potężną degradacją całego systemu sprwdl

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2019-03-19, 11:32   

Czyli PiS niczego nie naprawił? Kogoś to dziwi? Miało być lepiej, jest jeszcze gorzej i większy bałagan. Kto by się spodziewał? W końcu szefem resortu sprawiedliwości jest człowiek, który przypadkowo zniszczył służbowy laptop, który mógł udowodnić jego nadużycia.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-03-19, 14:33   

Oj, uśmiałem się z tej zbrodni przeciwko ludzkości. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hit. Muszę sprzedać kolegom. :)

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2019-03-19, 14:47   

Jak Wy nic nie rozumiecie. No pszesz stawianie panu sędziemu DZ jakichkolwiek zarzutów, stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości.

Trojan 

Wysłany: 2019-03-19, 14:55   

czyli Haga

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2019-03-19, 15:00   

Nawet im tego nie sugeruj. Mając w pamięci doświadczenia z Waszczykowskim skończyłoby się tak - "a u nas są zbrodnie przeciwko ludzkości, przyjedźcie sprawdzić". I by przyjechali, i by jeszcze je naprawdę znaleźli.

e:
W sumie torturowanie więźniów można by pod to podciągnąć?

Asuryan 
Król Bogów

Wysłany: 2019-03-19, 15:55   

Można, tak samo jak "uwięzienie lub inne dotkliwe pozbawienie wolności fizycznej z naruszeniem podstawowych reguł prawa międzynarodowego" nawet bez tortur.

Beata 
deformacja IU

Wysłany: Wczoraj 20:28   

Kolejny sędzia DZ awansuje. Ale luzik, prezesem Sądu Okręgowego w Elblągu zostaje tym razem fachowiec: pan sędzia ma 100% uchyleń na koncie. :badgrin:

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: Wczoraj 20:37   

Ech, za złego reżimu Tuska tacy sędziowie byli na celowniku nadzoru, zagrożeni dyscyplinarkami. A teraz. Samo złoto. Było się tak starać... Lepiej być niedojdą i awansować. Bierny, mierny, wierny. :)

Odpowiedz do tematu