Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
Trojan 

Wysłany: 2019-02-09, 17:21   

Akwamen - czyli dalsza zrzynka z konceptu Marvela. Niestety wciąż bez ich polotu. Gorsze od WonderW.
Jason Momoa daje radę, ale cała reszta obsady dość przypadkowa. Szczególnie nie pasuje tu Nicole Kidman - coś jak G.Paltrow w Starku.

Wizualnie dość widowisko - te podwodne ujęcia. Kostiumy to kolejna porażka. Wyglądają w nich jak postacie z lat '60

6/10

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2019-02-09, 22:34   

Niezwykła podróż fakira który utknął w szafie, czy jakoś tak, mogłem coś pokręcić. Piękna bajka, ciepła i mądra piszą na filmwebie i faktycznie taka jest, polecam :)

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2019-02-09, 23:47   

Cytat:
Akwamen - czyli dalsza zrzynka z konceptu Marvela. Niestety wciąż bez ich polotu. Gorsze od WonderW.

Jason Momoa daje radę, ale cała reszta obsady dość przypadkowa. Szczególnie nie pasuje tu Nicole Kidman - coś jak G.Paltrow w Starku.

Wizualnie dość widowisko - te podwodne ujęcia. Kostiumy to kolejna porażka. Wyglądają w nich jak postacie z lat '60

6/10

Gwyneth była zajebongo :P Ale w Aquamanie to nie Nicole budzi największą grozę - tylko to co zrobiono Willemowi Dafoe. The horror! The horror! Naprawdę jedyne co trzymało ten film na powierzchni to Jason Momoa.
Yes, empirical evidence is the foundation of science. Yes, blind faith is the death of reason. No, this does not logically imply that anyone is ethically obligated to demonstrate the existence of breasts under laboratory conditions.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2019-02-11, 23:02   

Piekarz. Płatny zabójca zamierza przejść na emeryturę i zaszywa się w małym angielskim miasteczku w którym żyją sami dziwacy. Kapitalna komedia, angielski humor. Jest dziwnie i śmiesznie :)

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Trojan 

Wysłany: 2019-02-11, 23:29   

Stary Ork napisał/a:

Ale w Aquamanie to nie Nicole budzi największą grozę - tylko to co zrobiono Willemowi Dafoe. The horror! The horror! Naprawdę jedyne co trzymało ten film na powierzchni to Jason Momoa.

W.D. ma na swoim koncie kilka fatalnych ról, a ta na ich tle się specjalnie nie wyróżnia. Stylizacja a'la Denethorn skrzyżowany z Legolasem jest kijowa - ale blaknie przy nabotoksowanej Nicole w wersji Maxi.

Trojan 

Wysłany: 2019-02-12, 10:11   

Ciche miejsce - Quiet place

Podobne wrażenia po filmie miałem gdy popatrzyłem na Zdarzenie (Happening).
Motyw filmu, można by powiedzieć SF, już dość opatrzony - przetrzebiona ludzkość przez "potwory" (tu mi najbliżej do SilentHilla/gra - choć tego gatunku sporo było), które w typ przypadku nie widzą, nie czują - ale słyszą. Czyli reagują/tropią na słuch --> patrz tytuł. Ci co przetrwali są wyciszeni.... Oczywiście gdy przychodzi co do czego... jesteśmy świadkami z życia rodziny w "tych" warunkach. Jak zwykle film sprzedaje nam sporą dawkę nonsensów.
w każdym bądź razie - film letni, można by go ominąć gdyby nie to że gra tam Blunt. Emili Blunt. Co ciekawe - gra z mężem, który gra jej męża a jednocześnie jest reżyserem i scenarzystą.

troszkę z zaskoczeniem odczytuje nad wyraz pochlebne recenzje jak i wynik $ (coś kolo 340 mln vs. niecałe 20 kosztu) - bo pod każdym względem dzieło wtórne (nawet ostatnio hbo katuje nas Gibsonowo-Szajmalonwymi Znakami)

6,75+1E.B.

ps. jakby kto chciał - to jest na hbogo

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2019-02-12, 10:35   

Nie znasz się. Zarąbisty film, co z tego że było już sporo w tym stylu.
Obraz ma klimat i co najważniejsze, trzyma w napięciu od początku do końca.
No a Emilka, mniam mniam.

Trojan 

Wysłany: 2019-02-12, 10:44   

klimat ma, ale poza nim i Emilią niewiele co oferuje.
napięcie ? bo ja wiem ? w sumie dobre pytanie - skąd oni mieli napięcie ? w rozumieniu prąd :)

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-02-12, 11:01   

Panowie, jeśli macie chęć na naprawdę fajną fantastykę, to gorąco polecam australijski "Upgrade" z 2018 - bije na głowę i d... połowę całą tę (h)amerykańską, pozbawioną sensu sieczkę. Mimo stosunkowo niewielkiego budżetu autorski projekt Leigh Whannella ogląda się świetnie, a co istotniejsze - nie obraża inteligencji widza i ma solidne pierdolnięcie. A tu na zachętę --> https://mediakrytyk.pl/film/11129/upgrade

Trojan 

Wysłany: 2019-02-12, 11:36   

tja, ale gdzie totot dają, u mie na HBO GO ani innych cyfrowych nima

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-02-12, 12:50   

Z torrentów trza. Nawet z lektorem pl bez problemu da się znaleźć.

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2019-02-12, 12:56   

Czyt ten Upgrade taki dobry, to nie wiem. Można obejrzeć, ale za kilka godzin się go zapomni.
Końcówka słaba. Taki średniaķ w stylu netflixowych produkcji.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-02-12, 12:59   

m_m napisał/a:
Czyt ten Upgrade taki dobry, to nie wiem. Można obejrzeć, ale za kilka godzin się go zapomni.

Końcówka słaba. Taki średniaķ w stylu netflixowych produkcji.

1. Kategorycznie się nie zgadzam.

2. Zakończenie jest bardzo dobre. Najwidoczniej oglądaliśmy inny film :-P

Ja z kolei ledwo przebrnąłem przez "Ciche miejsce" jakiś czas temu. I to dopiero przy drugim podejściu ;) Głupie i naciągane niemożebnie.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2019-02-22, 11:31   

Mad Max: Na drodze gniewu, Podobała mi się pierwsza część filmu, ten cały powrót był idiotyczny i nie miał żadnego sensu a do tego Max wyrasta na Freemana z Half Life, w pojedynkę rozwala dobrze zorganizowane miasto

Ł napisał/a:

BG 
Wyżełłak

Wysłany: 2019-02-22, 20:32   

"W objęciach węża" - ciekawy i dobrze zrobiony, choć jednocześnie dość pesymistyczny i momentami schematyczny, obraz autochtonów amazońskiej dżungli i ich kultury i duchowości, i tego, co z tym zrobił wpływ białych katolickich kolonizatorów "niosących cywilizację i kaganek oświaty dla pogańskich dzikusów". Polecam zainteresowanym ogólnym tematem kolonizacji "dzikich" przez białych i tematem ludów Amazonii i ich szamanizmem i stosowanymi przez nich roślinami psychoaktywnymi. Jeśli nie przeszkadza im konwencja dramatu i pewne przerysowania.

Trojan 

Wysłany: 2019-02-22, 21:15   

Bardzciekawy film - gdzie go widziałeś? Bo ja przypadkiem na tvpK

BG 
Wyżełłak

Wysłany: 2019-02-22, 21:25   

Też na TVP Kultura. Przedwczoraj.

bio 

Wysłany: 2019-02-22, 23:35   

Ten temat najlepiej zaliczył Hector Babenco w At Play in the Fields of the Lord. W objęciach węża mnie znużył.

Trojan 

Wysłany: 2019-02-24, 23:46   

Obejrzałem tego Snowmana
potencjał został pogrzebany na poziomie scenariusza (książki nie czytałem ) - ktoś tam dał doopy. Mogło wyjść nieźle, a tak zaserwowano nam kupę.

BG 
Wyżełłak

Wysłany: 2019-02-25, 19:39   

Alita: Battle Angel - jak dla mnie, taki sobie film, z dużą ilością efektów, a z małą ilością fabuły i nie najlepszym nakreśleniem postaci i ich przeszłości (zwłaszcza głównej bohaterki).
To, że zakończenie jest otwarte i nastawione z góry na sequele, też niezbyt dobrze świadczy o tym filmie.

SW-Lidzia 

Wysłany: 2019-03-01, 09:38   

Wilkołak-może nieco niszowa produkcja, ale dość ciekawy horror. Nowe spojrzenie na motyw zamknięcia w ukryciu ( chociaż w kilku miejscach kłóciłabym się, co do logiki zdarzeń ).

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-03-01, 10:01   

Kontrola anty-botowa: "Wilkołak" z którego roku? ;)
Cintryjka: "Tak zupełnie BTW, podkreślanie przy każdej okazji, jaki to homoseksualizm w jakimkolwiek tekście kultury jest odrażający (choć orientacja ta naturalnie występuje w każdej populacji, jest więc normą, nie żadną aberracją), świadczy IiMHO wyłącznie o pewnej tożsamościowej niepewności czy poczuciu zagrożenia podkreślającego". Fidel: "to zdanie jest tak głupie, że radość bierze, na tym jednym zdaniu można by napisać pracę doktorską".

Plejbek 

Wysłany: 2019-03-08, 23:10   

45 minut "Robin Hood: Początek" - z zeszłego roku. Wiedziałem, że będzie gówno, ale nie sądziłem, że aż takie. Jedna, wielka parująca kupa idiotyzmów, bzdur i inwektyw w stronę inteligencji widza. Dawno nie widziałem takiej żenady - co, do jasnej ciasnej, robi tam F. Murray Abraham?
Raczej przemilczam słabe rzeczy, tu nie mogłem. Weźcie to pod uwagę - ostatnie filmy z Adamem Sandlerem to przy tym arcydzieła.

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2019-03-09, 00:07   

Zaciekawiłeś.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-03-10, 13:12   

"Faworyta" - smakowite kino i jak wspaniale zagrane. Aczkolwiek, film wydał mi się nieco za długi. Gdyby trwał kwadrans krócejj może dałbym 10/10, a tak "tylko" 9/10. Trudno mi o nim napisać coś więcej, niż już można przeczytać w recenzjach. Byłem zachwycony.

"Kingsman - Złoty Krąg" - sympatyczny film, ale oglądałem go już od pewnego momentu ze znużeniem. Wyrwał mnie z niego na chwilę Mark Strong śpiewający "Country roads". https://www.youtube.com/watch?v=Ip4gCX985fk Największą zaletą filmu pozostaje stylówka. Ale to dobra rozrywka. Nie czekam na kolejną część, choć pewnie obejrzę. W telewizji, jak poprzednie.

"Jackie" - co za koszmarna nuda, do tego z elementami hagiografii. Gdybym poszedł do kina, to pewnie wyszedłbym najdalej w połowie. Fabuła w zasadzie skupia się na dniach po śmierci JFK, do jego pogrzebu. Flaki z olejem ciągną się nieprzerwanie. Jackie Kennedy jest pokazana tak, jakby była świętą i spadkobierczynią Misji jej męża. Żadnych kontrowersji, żadnych niewygodnych faktów. Wszystko wygładzone i ulizane na modłę liberałów czczących JFK i zmyśloną "legendę" Camelotu, jakim były jego rządy. Rzygać się chce od politycznej poprawności. Obejrzałem do końca z jakąś niezdrową fascynacją tym, jak wybielana i pudrowana jest wciąż po tylu latach "legenda" Kennedych.

Crozier

Wysłany: 2019-03-10, 18:30   

Cytat:
Dawno nie widziałem takiej żenady - co, do jasnej ciasnej, robi tam F. Murray Abraham?

To samo, co robił przy okazji "13 duchów", "Krwiożerczej małpy" i "Bitwy pod Wiedniem" - dorabia do emerytury.

Trojan 

Wysłany: 2019-03-10, 20:16   

Krwiożerczej małpy?
Wow.

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2019-03-11, 00:06   

Seryjny małpiciel?

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-03-14, 07:18   

"Triple Frontier" - dobre, męskie kino. Pięciu kumpli z wojsk specjalnych rusza do Brazylii, aby okraść barona narkotykowego. Dobrze prowadzona akcja, film trzyma w napięciu, ciekawi bohaterowie. Ale im bliżej końca tym bardziej się ta fabuła rozmywa. Motywacje bohaterów blakną, stają się... rozmyte. I ostatecznie nie wiadomo, o co im chodziło na koniec. Ja bym to poprowadził w innym kierunku. Do tego trochę nielogiczności - np. dlaczego nie zasłaniali twarzy w trakcie akcji. Ale jakoś to specjalnie nie boli, bo to szczegóły bez znaczenia dla fabuły. https://www.youtube.com/watch?v=Fo3yRLLrXQA

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2019-03-14, 07:46   

Też wczoraj oglądałem to. Niezłe, chyba najlepszy film Netflixa.

Odpowiedz do tematu