Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
GRA O TRON
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-03-06, 14:44   

Premierę każdego odcinka. :-) Pewnie około 3 nad ranem.

Trojan 

Wysłany: 2019-03-07, 12:40   

tak se oglądam GOT - mniej wincej jak leci na hbo
aktorsko ten obraz jest wielki
nie mam na myśli głównych macherów
ale postaci półtorejplanowe, drugoplanowe itd

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2019-03-07, 12:53   

Ma przebłyski. Z resztą skoro za udział wzięły takie tuzy jak Ciaran Hinds czy Charles Dance to można stawiać wymagania.
Yes, empirical evidence is the foundation of science. Yes, blind faith is the death of reason. No, this does not logically imply that anyone is ethically obligated to demonstrate the existence of breasts under laboratory conditions.

Trojan 

Wysłany: 2019-03-07, 13:17   

Tywin L. jest wybitny
Olenna T.
MałaPała
Joffrey - kurła, genialny
czy Brienne z T.
Boltonbastrad

i dużo, dużo innych

pewnie że może łatwiej zagrać rolę która ma kilka-kilkanaście minut w serii, i nie bawi wachlarzem min - ale mimo wszystko.

najsłabiej wypadają tu główne postaci - zwłaszcza siwa (ale ma bonus za wygląd)

Trojan 

Wysłany: 2019-03-11, 12:54   

robię se powtórkę (przed opus magnum) - a nawet zapoznanie. 4 i 5 sezon teoretycznie są mi nieznane.

skończyliśmy wczoraj 4 sezon - czyli śmierć Tywina na tronie.
i tak - Tywin, najlepsza postać w o ogóle.
scenki rodzajowe Ogara z Arią - wyśmienite. mogliby zrobić takie 3minutówki z rozmów.
Oberyn"żeby życie miało smaczek"Martell - najlepsza postać krótkowątkowa.

najsłabsze - od samego początku, wątki i postać Denny.

i jeszcze jedno - zatrzymałem się w czytelnictwie na dwóch pierwszych tomach - gdzieś na koniec '90, ale wydało mi się za zapamiętałem Tyriona (High Elves!!!) jako demonicznego karła. Znaczy się, intryganta wagi ciężkiej, a w filmie to taka początkowa dobroduszna pierdoła. ?

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-03-11, 13:21   

Owszem, w serialu zrobili z Tyriona bohatera na wskroś pozytywnego zgodnie z polityczną poprawnością, niestety. Littlefingera też zj.bali.
Cintryjka: "Tak zupełnie BTW, podkreślanie przy każdej okazji, jaki to homoseksualizm w jakimkolwiek tekście kultury jest odrażający (choć orientacja ta naturalnie występuje w każdej populacji, jest więc normą, nie żadną aberracją), świadczy IiMHO wyłącznie o pewnej tożsamościowej niepewności czy poczuciu zagrożenia podkreślającego". Fidel: "to zdanie jest tak głupie, że radość bierze, na tym jednym zdaniu można by napisać pracę doktorską".

Trojan 

Wysłany: 2019-03-11, 13:26   

Littlefinger - zjbali ? tzn ? jak pisałem - czytałem dawno (choć przez pierwszym sezonem przeczytałem ponownie 1 tom), ale Baelisha wydaje mi się że w miarę nieźle oddali

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-03-11, 13:34   

Książkowy Littlefinger jest mistrzem finezji/mastermindem, natomiast w serialu razi "łopatologicznym wywalaniem kawy na ławę".
Cintryjka: "Tak zupełnie BTW, podkreślanie przy każdej okazji, jaki to homoseksualizm w jakimkolwiek tekście kultury jest odrażający (choć orientacja ta naturalnie występuje w każdej populacji, jest więc normą, nie żadną aberracją), świadczy IiMHO wyłącznie o pewnej tożsamościowej niepewności czy poczuciu zagrożenia podkreślającego". Fidel: "to zdanie jest tak głupie, że radość bierze, na tym jednym zdaniu można by napisać pracę doktorską".

Trojan 

Wysłany: 2019-03-11, 14:11   

a no tak, to się zgadza,
ale jednocześnie - w serialu z taką mnogością postaci/wydarzeń, raczej nie mogli sobie pozwolić na poświęcenie tak dużej ilości czasu na zbudowanie aż takiej postaci.
Poszli na skróty (niejednokrotnie) ale mimo to oddali charakter postaci - nawet króla zakulisowej gry

także przesadzasz z tą łopatologią

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-03-11, 15:16   

Nie ma w tym ani krzty przesady, przynajmniej z mojej strony :-P
Samo to, że np. serialowy Littlefinger uzewnętrznia się w towarzystwie damy lekkich obyczajów i "kłapie dziobem" ponad miarę wyklucza go jako wiarygodnego mistrza intrygi. Innymi słowy, nie dorasta do pięt książkowemu, który imponuje intelektem. Przyczajony tygrys, ukryty smok ;) Serialowy razi gadulstwem, a na domiar złego sztucznością. Nieraz czuć, że nawija dla widza, co by się połapał. A to poważna wada.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-03-11, 18:53   

Mimo tych mankamentów, z którymi się zgadzam myślę, że książkowy Littlefinger skończy w taki sam lub podobny sposób jak serialowy.

A Tyrion wcale nie różni się od tego książkowego.

Trojan 

Wysłany: 2019-03-11, 19:48   

Problem z Littlefingerem jest taki że żeby pokazać zawiłe, wielopoziomowe intrygi potrzeba by dużego całkiem osobnego wątku, czy serialu w który byłby głównym. Książka pozwala na wincej i już, serial musi iść na skróty.

Co do książkowej przyszłości Baelisha, to na pewno będzie zgodna z linią serialową. ;)

Trojan 

Wysłany: 2019-03-18, 11:23   

seria piąta za nami
w sumie wyrwa w czasoprzestrzeni zaklejona

ponownie - wątek Danki najsłabszy. historie z izby wytrzeźwień. Jak to w książce się skleja ??

Wściekła suka z Dorn może gnić w lochu - a znalazło by się jeszcze miejsce dla czerwonej.

Wontek mighty wróbla także nieco przegięty - choć ew. można się doszukiwać jakiś analogii.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-03-18, 13:08   

Trojan napisał/a:

ponownie - wątek Danki najsłabszy. historie z izby wytrzeźwień. Jak to w książce się skleja ??

Wontek mighty wróbla także nieco przegięty - choć ew. można się doszukiwać jakiś analogii.

1. Czytnij Pan "ksiunżki". Tam się wszystko skleja o niebo lepiej.

2. Tyż ptok :-P

Trojan 

Wysłany: 2019-03-18, 13:28   

Chyba mi się nie chce

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-03-18, 13:33   

Pierwowzór literacki jest o wiele lepszy. Nie ma w nim idiotyzmów, przegięć i naciagania, którymi serial jest naszpikowany niczym ser szwajcarski dziurami.

Trojan 

Wysłany: 2019-03-18, 14:10   

w sumie zgadza się to z moimi wspomnieniami z czasów kiedy to czytałem.

pewnie w końcu przeczytam - jak już GRRM to skończy ( o ile) - czyli z letka 10 lat jeszcze poczeka.

co do aktorstwa - z dużych postaci (takich półtorejplanowych), kurcze pomijałem, ale imho - najlepszy jest Theon/Allen/Fetor

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-03-18, 15:46   

Wcale nie jest najlepszy, tylko dostał rolę która pozwoliła mu na większe wykazanie się. Poza tym ma facjatę "cienkiego Bolka" co podkreśla totalnego "leszcza".

Trojan 

Wysłany: 2019-03-21, 11:04   

tak swoją drogą - kończymy już 6 serię / 7 zostawimy na tydzień przed.

i taka refleksja mię naszła.
całość problemów Westeros kryje się między nogami obu pci.
Za bardzo ich swędzi.

Targaryenów nawet już nie liczę...

i jeszcze w sprawie Paluszka...
jak rozumiem w książce jeszcze go nie skasowali ? (choć nie widzę opcji na to żeby GRRM zboczył w timeline'u HBO)
jak się nad tym zastanowić - całkowicie niesłusznie, na wyrost
tak naprawdę Petr B. tylko płynął z falą, starając się zawsze być a górze.... ale tylko tyle.

posługując się tylko materiałem filmowym, można się nawet pokusić o stwierdzenie że ostatecznie wincej zrobił na + niż na - .... w ostatecznym rozrachunku to on uratował (rencyma Doliny) Starków w bitwie bękartów, które to wydarzenie było punktem granicznym dla całej historii

skasowanie Arryna na wskutek czego rozpoczęła się cała GRA było tylko nacięciem nabrzmiałego wrzodu.

Odpowiedz do tematu