Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Help Desk
Autor Wiadomość
BG 
Wyżełłak

Wysłany: 2018-07-16, 19:09   

Okazało się, że żeby ominąć te absurdalne domyślne ustawienia w komórkach arkusza, to trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na komórkę, wejść w opcję "formatuj komórki", i z kategorii wybrać "Tekstowe" (zamiast domyślnych "Ogólnych", które są na pierwszym miejscu).

Czyli nie chodziło o format daty, tylko o format ogólny ustawiany automatycznie zamiast tekstowego.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2018-07-17, 06:24   

BG, to oczywiste ale niestety nie zawsze to działa bo excel jest mądrzejszy :)

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Trojan 

Wysłany: 2018-09-03, 11:16   

Steam
Kupiłem sobie na humble-bumble zestaw planszówek ( https://www.humblebundle....gn=tile_index_3 )

sprzedaż idzie poprzez steama

celem pogrania w pathfindera na tablecie
no i nie mam pojęcia jak to zainstalować ( i tak aktywacja kodu musiala iść przez kompa bo apka stema na tablecie nie ma takiej opcji jak "aktywuj grę coś tam coś tam" .
no i co zrobić żeby to zaintalować na tablecie - niby pojawia się w bibliotece ale nie widzę opcji zainstaluj.

pozdro

BG 
Wyżełłak

Wysłany: 2018-11-09, 10:01   

W excelu muszę zmienić w jednej z kolumn listę nazwisk z pisanych całe słowa wielką literą na pisane normalnie, czyli tylko pierwsze litery słów wielkie, a reszta małe. Jak to zrobić?
W internecie znalazłem wzór na formułę "z wielkiej litery", tylko że to się nie sprawdza w tym przypadku, bo potrzebne słowa mam tylko w jednej kolumnie, i to tę kolumnę muszę zmienić. W drugiej kolumnie mam wpisane całkiem inne słowa. A na wszystkich portalach, na których były tego typu wskazówki, autorzy tych wskazówek zakładają, że w obu kolumnach ma się wpisane te same słowa, tylko różną wielkością liter. A w tym przypadku tak nie jest.
Więc jak automatycznie zmienić wielkość liter w całej kolumnie, jeśli potrzebne słowa mam tylko w tej jednej kolumnie, a w drugiej mam całkiem inne słowa?

Rashmika 

Wysłany: 2018-11-09, 10:11   

Częsty problem, używam tego tutka:
https://easykey.uk/excel/excel-changing-capital-letters-to-sentence-case

BG 
Wyżełłak

Wysłany: 2018-11-09, 12:11   

Dzięki, załatwiłem sprawę z listą w kolumnie.

Odpowiedz do tematu