Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Bitewniaki
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-06, 09:00   

Cawdorów wydali? Srogie skurwle //mysli .

Tixon napisał/a:
Dobra, to jeszcze jedno pytanie - zasady. Widziałem jakieś po polsku, ale te główne to po angielsku są, c'nie? Które patrzeć, co jest aktualne.

https://infinitythegame.com/resources/downloads Ja bym ufał tylko oficjalnej stronie //mysli
a) Except for that one time. And yes, it was awesome.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2018-08-06, 09:05   

Piękno tego systemu polega na tym. Że kupię se też Cawdorów, pomaluję i będę ich miał... szybko skończonych //spell
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Szczur
Kurviduplo

Wysłany: 2018-08-13, 10:30   

Myyyyyk za tydzień Wilki!

https://www.warhammer-com...attle-in-a-box/

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-13, 10:36   

Kuźwa. Trzeba będzie ograniczyć wydatki na jedzenie, kodeks sam się nie kupi --_-

Szczur
Kurviduplo

Wysłany: 2018-08-15, 21:08   

Makao i po makale.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-15, 21:11   

Bedo zielone? //orc

Szczur
Kurviduplo

Wysłany: 2018-08-15, 21:12   

Cały piździernik!

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-15, 21:26   

Ale buggy rześki //orc

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2018-08-16, 22:30   

Dwa tysiące dopakowanych po uszy Stormcastów wyruszyło z prostą misją - znaleźć trochę Khornowych ludków i wybić im z głowy czczenie chaosu! No i znaleźli solidny (też dwa tysiące ;) ) oddział Khornitów, a do tego duży świecący się kamień, na widok którego obie strony doszły do wniosku, że chcą go mieć.
Była noc i padało (a więc zdolności strzeleckie praktycznie połowy armii Sigmarinsów zostały zredukowane), a od czasu do czasu zdarzały się też i błyskawice.
Bloodbound zaczynali jako pierwsi, do tego mieli lepsze rozstawienie, więc bez problemów załadowali zdobycz na plecy i kuna.
Jedyny oddział, który w pierwszej turze postanowił zaszarżować na wroga, to Mighty Skullcrushers - wybrali najbliższy oddział Liberatorów i zwalili się na na nich całą swą mocą, udało im się zranić jednego Libka - z szarży - reszta rozbiła się o mur tarcz. Szybko się okazało, że to była pułapka i szarża wprowadziła Skullcrusherów w zasięg Paladynów, ci z radością przystąpili do roboty wysyłając do piachu dwóch niemilców. Libkowie mieli dokończyć robotę, ale im się nie udało.
Pierwsza runda Stormcastów zaczęła się od odpalenia wszystkich zdolności, modlitw i czarów (ze sprzymierzonego Hurricanum). Co prawda zasięg był ograniczony do 12 cali, ale to wystarczyło, aby nadszarpnąć siły wroga. Do szarży przystąpił zbuffowany po uszy Lord-Celestant on Dracoth (bonus do save od Castelanta, bonus do ataku od Celestanta i Hurricanum, poświecona broń od Relictora i Armour of Silvered Sigmarite) i jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Był nie do zatrzymania, Dracoth pluł błyskawicami, jeździec miotał śmiertelne rany na 4+ (i powstrzymywał wroga od pile inu), Khorgorath dostał z pazurów za pełne 6 obrażeń, Skullgrinder nie przebił się przez save 2+, za to wywołał efekt z przerzutu 1, co właściwie dobiło pozostawionych na jednej ranie przeciwników.
W obliczy takiej siły Khornici postanowili się wycofać i wygrać poprzez posiadanie trofeum. Przez cztery tury ta taktyka się sprawdzała, Chaos Warriors dopakowani punktami krwi pobiegli na podwójnym ruchu skitrać się w sam róg pola bitwy, a stosunkowo powolni Eternalsi konsekwentnie przebijali się do przodu. Multum roboty zdziałały jednostki strzeleckie - podwojony oddział Hurricanów z aktywnym błogosławieństwem od Relictora nawet pomimo minusów za deszcz (negował to bonus z Hurricanum) robił jatkę z piechoty robiącej za żywą barykadę, a sam Hurricanum swoimi śmiertelnymi trafieniami niszczył bohaterów. Mając w miarę wolną drogę, Dracoth rzucił się w pogoń za uciekinierami... By zostać zablokowanym przez ostatni z wrogich oddziałów zdolnych do walki.
Najwyższy czas na skoordynowany atak: Hurricanum skierowało w uciekinierów całą furię niebios jaką miało do swojej dyspozycji, i to wystarczyło by wyeliminować Warriorów, Dracoth rzucił się na Skullreaperów, wiążąc ich walką (i prawie wszystkich zabijając), na koniec zaś przez całą bitwę lekceważone Aetherwingi po prostu przeleciały nad przeszkodą i zgarnęły łup.
Wygrana (o włos) dla Stormcastów.
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2018-08-17, 05:41   

A mi cawdory jado //spell
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-25, 08:38   

MrSpellu napisał/a:
A mi cawdory jado //spell

- Czym jadą Cawdory?
- Czosnkiem.

Ba-dum tsss.

Yo, umorusany kocie, a genokultystów nie myślałeś wystawiać? //mysli . Szczur mógłby w sumie też zrobić gang z chaośników Suchoklatesa, nagle otwierają się opcje.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-25, 17:28   

Poczytałem sobie kodeksowe przecieki i no jaż cię kurwa nie jebię co też GW nie wymyśli żeby wyssać z sierściuchów resztki klimatu --_- . Po pierwsze i kurważ twarz najważniejsze wyjebali mi z kodeksu Lone Wolfa, because fuck you that's why. Zamiast tego ma być durny stratagem który ostatniemu uchowanemu z watahy daje dodatkowe woundy, przerzuty i robi z niego charactera. To znaczy sam stratagem może taki najdurniejszy nie jest, ale żeby przy okazji wykastrować prawdopodobnie najbardziej charakterną jednostkę w całym kodeksie - to się kurwa w pale nie mieści. Poza tym w pizdu poszedł też Iron Priest na pieronwilku (i po chuj się męczyłem przy składaniu --_- ), Rune Priest na motorze i w ogóle wszystkie HQ na motorach (po chuj się męczyłem przy składaniu --_- ). W zamian za to Wilcy dostali całą czapkę nowych bzdurnych jednosteczek w typie primarisów czy - o, tempora, o, mores, o kurwa, kurwa i kurwa! - LSS czy razwiedców na motorach. W dupę se wsadźcie wasze zajebane LSS, i taczkę gruzu do tego, wy zasyfiali fokojebcy. Mamuty czesać, wy parszywe bękarty zaropiałych bladzi --_- . Jeszcze mam resztki nadziei że to wszystko okaże się czczymi pogłoskami - przynajmniej część o LW - ale i tak nie. Jest. Dobrze. Oby przynajmniej całość kodeksu wyglądała jakoś rozsądnie, ale na cud nie liczę. Kurwa.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2018-08-25, 17:31   

Stary Ork napisał/a:
Yo, umorusany kocie, a genokultystów nie myślałeś wystawiać?

Oczywiście, że tak :P

Stary Ork napisał/a:
Po pierwsze i kurważ twarz najważniejsze wyjebali mi z kodeksu Lone Wolfa, because fuck you that's why

//spell

Cóż, nowy stół będzie dostosowany do Necromundy, Kill Teama i małych bitew w zwykłego młotka z mocnym ograniczeniem pojazdów :P Więc StormFagiem se nie polatosz :P

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-25, 18:00   

Stormfanga sobie kupię - betonowego, w skali 1:35, żeby nim wyruchać w oba końce układu pokarmowego tego obeschniętego wpizdowkłada który mi wygumował Lone Wolfa --_-

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2018-08-25, 19:34   

Po remoncie mam fchuj małych, kwadratowych płytek. Możesz ich użyć jako plastikowych gwiazdek Eldarów. Będą nawet od nich skuteczniejsze //mysli

Tak, wiem. Nawet wyrzygany przez kota kłębek sierści będzie skuteczniejszy...

Szczur
Kurviduplo

Wysłany: 2018-08-25, 21:25   

Mam 3 bandy obmyślone do killteama, chałośników, herlaków i admech, I'm ready for ya bitches!

A co do wilków to wbrew pozorom nie jest tak źle. Wygląda chujowo na początek, fakt, brak lone wolfa boli. Ale są fajne opcje, mocno wspierane przez stratagemy:
1. Herohammer, dużo rune priestów i innych herosów w rhinosach z masą blood clawów, wolf guardów itd do walki- troche jak rhino rush berzerkerami tylko że z magią.
2. Wilki na wilkach i wilcze wilki- dużo thunderwolfów, wulfenów, wszystko szybkie, do tego mięsko w postaci zwykłych wilków do łapania woundów.
Polecam spróbować.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-25, 21:55   

Na razie mam o tego Lone Wolfa wkurw na jakieś siedemnaście w skali Richtera i jeszcze telepią mną wstrząsy wtórne, więc zanim ochłonę na tyle żeby docenić ten majstersztyk kodeksopisarstwa holocen zdąży się skończyć --_-

Trojan 

Wysłany: 2018-08-26, 09:34   

Bitewniaki to gry emocji :)

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-26, 11:24   

Bo to nie jest sprawa życia i śmierci, tylko coś znacznie poważniejszego --_-

Inna rzecz że parę pomysłów z przecieków mi się podoba, zwłaszcza powrót lekko zmienionych sag zamiast warlord traitów - wykupujemy sagę jako dopałkę dla herszta, ale po spełnieniu wymagań saga dostaje aurę i robi się słodziutko. Np Saga of the Beastslayer daje +1 do ranienia MC i pojazdów, a jak herszt rozbije czołg albo zatłucze Carnifexa to bonus dostają też chłopaki z okolicy, jeśli dobrze kumam.

Szczur
Kurviduplo

Wysłany: 2018-08-26, 23:13   

Łap Orku Orkssonie, pogromco beczki kiszonych śledzi.

https://m.vk.com/doc8486046_474272148?hash=349acf4ca3213f17d9&dl=f9e6690c7f6161507c

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-27, 09:24   

Gork zapłać, zdradziecki chaośniczy szubrawcze //orc

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2018-08-28, 22:05   

Mi nowa edycja AOS znerfiła kombo z Hurricanum, które tylko wyłącznie w celu tego komba kupiłem, złożyłem i pomalowałem :(

Dostałem nowych libków, z którymi postanowiłem zaszaleć przy składaniu :mrgreen:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2018-08-29, 08:35   

Tixon napisał/a:
Mi nowa edycja AOS znerfiła kombo z Hurricanum, które tylko wyłącznie w celu tego komba kupiłem, złożyłem i pomalowałem

Przyzwyczajaj się.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-09-02, 18:12   

Poczytałem sobie trochę przecieki i trafił mnie prosto w czoło brązowy promień z nieba - mamy w kodeksie za 1 punkt stratagem The Lion and the Wolf, i to jest kurewsko dobry kawał fluffu w zasadach. Krótko mówiąc jeśli mamy w armii chłopaków Jonsona, wybieramy jeden model piechoty SW i jeden model piechoty DA, żeby tradycyjnie dały sobie po ryju na pamiątkę mordobicia Russa z Lewim sprzed lat. Rzucamy każdemu modelowi d6 i na 4+ każdy dostaje mortala - ale ale, to nie koniec. Jeśli model przeżyje, otrzymuje w uznaniu zasług +1 WS, S, A i Ld. I teraz - kieckowy porucznik z sekcją zwiadowców kosztuje circa about 130 punktów jeśli nie przesadzić z gadżetami, w zamian za co możemy mieć np. herszta Wulfełów haratającego grabkami 6 ataków z efektywną S7. Ogólnie nie ma to jakiegoś wielkiego uzasadnienia taktyczno-ekonomicznego - ale stratagem dostaje ode mnie punkty za styl i pieczątkę Stary Ork approved . Mam trochę niedomalowanych zwiadowców, porucznika też będzie łatwo zbić z odpadów, wystawianie Wron w tej edycji trochę straciło na uroku - przynajmniej wreszcie wystawię jakichś zielonych //orc

Szczur
Kurviduplo

Wysłany: 2018-09-02, 18:19   

Orku, ten stratagem jest tak dobry że nawet turniejowe rozpiski na nim opierali - dużo dobrych napierdalatorów na wilkach i motorach i masa screena do tego.

Grałem dzisiaj bitwę, dark eldarzy i herlaki na nowe wilki. Wilki trochę zastrzeliłem, niektórym dałem skutecznie w ryj, ale wniosek jest jeden - nowy codex jest zajebisty. Wszystko się okrutnie bije, ciężko do tego strzelać, mocno czaruje. Warunek jest jeden- trzeba mieć maksymalnie dużo command pointow na stratagemy - i jest moc. A nie biłem się nawet z wulfełami i wilkami na wilkach - to dopiero by gwałciło.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2018-09-02, 18:22   

Chcesz wystawiać Dark Angelsów? Serio?
Chorągiewka w kształcie Orka --_-

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-09-02, 18:44   

Bo tak naprawdę sierściuchy i kieckowcy tylko udają że się nie lubią //orc .

Szczur napisał/a:
Orku, ten stratagem jest tak dobry że nawet turniejowe rozpiski na nim opierali - dużo dobrych napierdalatorów na wilkach i motorach i masa screena do tego.

Tyle że nie działa na modele które nie są Infantry - czyli dla jarla Wpierdolssona i say no, no, no - ale już dla jarla na plecaczku jest bożowporzo.

Szczur napisał/a:
A nie biłem się nawet z wulfełami i wilkami na wilkach - to dopiero by gwałciło.

Wulfeły w kombacie ruchają w oczodoły wszystko co ma oczodoły, a temu co nie ma wyruchiwują na bieżąco nowe. Z resztą to nie jest nowość, bo od pojawienia się było widać że to oddział do pokazywania kto rządzi w fazie walki wręcz. Tyle że teraz z tego co widzę jest łatwiej przeżyć (bo sejw 4+ wsparty Storm Callerem robi się już zgrabny i powabny, do teog Wulfeły są szybsze, gibsze i bardziej sexy), powrócił outflank za marnego CPka - szkoda tylko że w pierwszej rundzie nie można z rezerw wyjść poza własny deployment - ale tu dochodzą machinacje w stylu wroniego Strike from Shadows.
Poza tym Battalion i Brigade dają teraz +5 i +12 cepeków, więc jest co wydawać, jeeeej //cheerleader

Trojan 

Wysłany: 2018-09-02, 18:52   

Ktoś gra Chaosem ?

Szczur
Kurviduplo

Wysłany: 2018-09-02, 19:00   

Ja, chaos space marines - World eaters i trochę demonów

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-09-02, 19:06   

Kharn przestał być Kapitanem Porażką tej edycji //spell . Z tego co widzę ludzie nawet w Warp Talonach pokładają wiarę i nadzieję //panda

Odpowiedz do tematu