Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zwierzęta
Autor Wiadomość
Trojan 

Wysłany: 2018-01-15, 11:38   

zaległy się nam (w bloku) mrówki-faraonki,
oczywiście proces kolonizacji budynku był rozciągnięty w latach...
ale sprawa doszła do triarii
mrówki wszędzie - jedynie lodówka była miejscem bezpiecznym - chleb w chlebaku później w mikrofali i tak nie był chroniony ( do trzech dni po mikrofalowym holocauście pojawiały się w mikro znowu),
wiadomo - nic nie można było zostawić na blacie/stole bo od razu wypełzały, nawet w domku królika odnalazły miseczkę z wodą (przykręconą do szczebelka) i tam zażywały kąpieli - czy w zbiorniku na wodę w ekspresie.
a i tak u mnie pono lajcik - bo 3 lata temu przy okazji remontu łazienki chyba wykończyłem "moją" królową

ale jak mówiłem sprawy doszły...
domowymi sposobami się nie dało, to postanowiliśmy wynająć specjalistę od takich potworów, krótko mówiąc - Wiedźmina

w pewien chłodny niedzielny poranek zbudził nas zgiełk na klatce - spóźniony bo spóźniony ale w końcu przyszedł - a w zasadzie przyszli (bo było ich dwóch)
twarze przeorane bruzdami, siwy włos na głowie, pełne białe zbroje - zdać się mogło że specjaliści od mokrej roboty.

wytłumaczyli że z faraonkami to nie tak prosto że dadzą mieczem po łbie królowiej i po sprawie - tu trzeba sposobu
wypchali siarkę trzy owce i rozstawili je w strategicznych miejscach, mieszkańcom rozdali też trutki i kazali rozłożyć w domach - i czekać polecili mówiąc:
mrówki głodnymi będąc przyjdą w poszukiwaniu żarcia - obaczą owce/trutkę spróbują i jak ich nie położy zrazu (a nie położy) to zaniosą do królowych.

po 4 dniach zaczęły nam puszczać nerwy - bez efektu, bez efektu
ale 5 dnia - cisza, nagle pusto, nie ma mrówek
zwycięstwo !
potem sąsiadka opowiada że zamiatała z jakiegoś kąta truchła..

ale to nie koniec historii,
kilka dni później wyjeżdżaliśmy. Po powrocie, wieczorem przygotowywałem herbatkę i zbieram kubki z ociekacza (taki a'la kamienny połączony ze zlewem), podnoszę jeden z kubków - a pod nim :shock: czerwono !

mrówki siedziały pod jednym kubkiem - jakieś niedobitki, ja wiem ? uchodźcy...?
takie niemrawe...
aż mi serce się krajało
kiedy zlewałem je wrzątkiem...

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-01-15, 11:43   

Na faraonki jest tylko jeden skuteczny sposób. No, dwa, ale drugi narusza kilka międzynarodowych konwencji.
Yes, empirical evidence is the foundation of science. Yes, blind faith is the death of reason. No, this does not logically imply that anyone is ethically obligated to demonstrate the existence of breasts under laboratory conditions.

Trojan 

Wysłany: 2018-01-15, 14:00   

a ten pierwszy ? ten co u nas ? czy znasz jakiś inny ?

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-01-15, 15:12   

Polubić.
Yes, empirical evidence is the foundation of science. Yes, blind faith is the death of reason. No, this does not logically imply that anyone is ethically obligated to demonstrate the existence of breasts under laboratory conditions.

Trojan 

Wysłany: 2018-01-15, 15:18   

obaczymy czy nasz nie jest lepszy :)

Trojan 

Wysłany: 2018-03-30, 22:54   

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-08-15, 21:09   

Przybył nam domownik, radujcie się jako i ja się raduję //orc Trzymiesięczny kociamber przez Zgrozę ochrzczony Regulus (na Behemota nie było zgody, a forsować Basergora-Kobala nawet się nie odważyłem) z miejsca dostał ode mnie ksywę Transformator, które to miano emanuje dostojeństwem, honorem, czcią i godnościom osobistom (wężykiem, Jasiu). Jest cwany, nieustraszony, ma sprężysty krok, błysk w oku i w pierwszym odruchu wpakował się na regał między Dukaja a Stephensona, czym z miejsca zdobył achievement No, młody, będą z ciebie ludzie. Kłopot jest taki że mamy kota w kolorze regału, +10 do krycia się, i na pierwszy oka rzut trudno drania namierzyć. Sneaky fuckin' bastard.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-09-07, 16:53   

Kocioł się zadomowił i trudno sobie już nam przypomnieć jak wyglądał świat przed kociołem. Rośnie szybciej niż dług publiczny Wenezueli, jest niezależny i samorządny, zwinny jak Mitsubishi A6M Zero (tylko dużo bardziej miziasty) i rozważny ponad swój wiek. Jeszcze nie trzebi populacji miejscowych gołębi, ale na razie trenuje wyskok i nabiera masy. W dodatku dużo śpi, czym wpędza mnie w patologiczną zawiść.

Odpowiedz do tematu