Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości, zapowiedzi, świeżynki
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2017-12-05, 10:11   

Fidel-F2 napisał/a:
Romulus napisał/a:
Bardzo
czyli?

chociaż Twój entuzjazm zapala mi czerwone lampki

Fidel, podoba Ci się Follett. Nie masz prawa głosu krytycznego odnośnie mojego entuzjazmu. :mrgreen:

A "bardzo", bo bardzo. Ale olać mój entuzjazm, tu masz starą recenzję, też bardzo, bardzo: http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=4 Dodałbym tylko, że nie trzeba czytać kolejnych części (dwóch) przygód Kovacsa. To odrębne historie. Ale warto.

Trojan 

Wysłany: 2017-12-05, 10:28   

Fidel odebrał sobie na najbliższy rok (jeszcze 11 miesięcy) prawo krytykowania wyborów/gustów forumowiczów ;)

btw. mi już teść polecał Węgiel - ale on ma 50% trafność wyborów, więc się aż tak nie paliłem - no ale ostatnio kumpel powiedział że może by wrócił do prowadzenia ShadowR bo naoglądał się trailerów serialu. :) więc pewnie jak skończę Amber to wrzucę na ruszt trochę węgla.

ASX76 
twój ulubiony

Wysłany: 2017-12-05, 10:49   

A ja radzę zacząć od serialu... Ciekawiej się będzie oglądać. Książka to porządne S-F, niemniej d... nie urywa, za wyjątkiem "siedziska" Uzurpatora Augustusa ;)

Trojan 

Wysłany: 2017-12-05, 10:52   

nie wiesz jaki będzie serial :) może wyjdzie kupa

Fidel-F2 

Wysłany: 2017-12-05, 12:02   

ja niczego nie krytykuję, ale jak Romulus jest zachwycony, to mnie może się spodobać co najwyżej umiarkowanie, zwykły realizm

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

Rashmika 

Wysłany: 2017-12-05, 14:24   

Dobra, skończcie już to bukakke, Modyfikowany jest mniej więcej taki, jak mówi ASX:

ASX76 napisał/a:
Książka to porządne S-F, niemniej d... nie urywa

Z cyberpunka ciężko coś dobrego i nowego wyciągnąć, więc ten tego, ale Morgan przynajmniej nie jest męczący w odbiorze, czy nudny. Więcej pleżar niż gilty.

Fidel-F2 

Wysłany: 2017-12-05, 14:51   

wyczuwam ni do chyba końca uświadomione potrzeby

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

ASX76 
twój ulubiony

Wysłany: 2017-12-05, 18:02   

Trojan napisał/a:
nie wiesz jaki będzie serial :)

może wyjdzie kupa

1. Książka jest dobrym materiałem na serial, co oczywiście wcale nie jest równoznaczne z jej walorami literackimi. To po primo. Secundo - Netflix. Tertio - teaser prezentuje się zachęcająco.

2. Na pewno z Fidela Kastro, gdy poczuje karzącą pięść sprawiedliwości mocarnego Trybuna Ludu :-P

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2017-12-09, 20:13   

Szczerze pisząc, to przestałem wierzyć, że ten serial powstanie. Powieści nie zmogłem i pewnie już do niej nie podejdę. Ale skoro "Terror" jednak powstał i zadebiutuje stosunkowo niedługo, to chyba nie ma sensu, abym zabierał się za czytanie: https://www.youtube.com/w...0&v=35zwTLaLRNw

Trojan 

Wysłany: 2017-12-09, 23:50   

Dlaczego nie wierzyłeś?
w sumie nietrudny serial do zrobienia. Dwa statki, śnieg i tyle.

Historia świetna.

Cintryjka 

Wysłany: 2017-12-10, 11:17   

Czytaj jeszcze raz, powieść jest świetna!

J.K.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2017-12-11, 18:09   

"Mozart In The Jungle" powraca 16 lutego. https://www.youtube.com/w...1&v=wiNDPi3mP6A Fajnie. Choć ten wątek romantyczny mnie nudzi. Ale oby było bezpretensjonalnie, to wybaczę.

ASX76 
twój ulubiony

Wysłany: 2017-12-11, 20:59   

Trojan napisał/a:
Dlaczego nie wierzyłeś?

w sumie nietrudny serial do zrobienia. Dwa statki, śnieg i tyle.

Historia świetna.

1. Uzurpator Augustus zapewne "poległ" na częściach opisowych ;)

2. Pisze się łatwo, lecz robi bardzo trudno. Tym bardziej, żeby zrobić to tak, aby zadowolić lud //pacnij

3. Owszem, ale za wyjątkiem zakończenia. Jak dla mnie, bezkonkurencyjny jest "Hyperion" (bez "Zagłady...", rzecz jasna).

Trojan 

Wysłany: 2017-12-11, 23:43   

ASX76 napisał/a:

3. Owszem, ale za wyjątkiem zakończenia. Jak dla mnie, bezkonkurencyjny jest "Hyperion" (bez "Zagłady...", rzecz jasna).

Jak rzadko, zgadzam się z tym punktem w 120%

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2017-12-16, 08:50   

Zapowiedź nie brzmi spektakularnie, ale jest interesująca: https://naekranie.pl/aktualnosci/tworca-battlestar-galactica-stworzy-nowy-kosmiczny-serial-dla-apple-2705537

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2017-12-20, 17:58   

O, dziś zobaczyłem pierwszy zwiastun serialu, na który czekam od kilku miesięcy. "Hard Sun". Wygląda jak "standardowy" kryminał lub coś w tym stylu. Ale akcja rozgrywać się ma na 5 lat przed zagładą Ziemi. Koncept zbliżającej się zagłady może być znakomicie wykorzystany, zwłaszcza że to produkcja BBC, zatem można liczyć z dużym prawdopodobieństwem na intrygę na wysokim poziomie. Niby perspektywa tego końca świata jest odległa, ale już z trailera widać, że akcja będzie się jakoś wokół tego pomysłu owijała. Ale i bez tego mam duże oczekiwania. Choćby jeśli chodzi o warstwę obyczajową: pokazanie jak ludzie przystosowali się do myśli o zbliżającym się końcu, jak to wpływa na codzienne funkcjonowanie społeczeństwa itd. Może ten serial aż tak ambitny nie będzie - ale i tak, skoro to BBC, można liczyć na sporo dobrego: https://www.youtube.com/w...7&v=jD8V6FdJyLU
Z drugiej strony, z trailera nie wynika, aby perspektywa rychłego końca została już upubliczniona.

Pierwszy odcinek 7 stycznia, więc niedługo. Ciekawe, kiedy w Polsce. Pewnie nie na kanałach BBC. :)

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2017-12-21, 16:06   

17 stycznia wraca "The Path" z 3 sezonem. Jeden z ciekawszych współczesnych seriali niby obyczajowych. 2 sezon znacząco zmienił układ sił i interesująco to się zapowiada w 3: https://www.youtube.com/w...8&v=fA8bw85NmlY

Cintryjka 

Wysłany: 2017-12-21, 21:37   

Ale jeśli Eddie będzie Zbawcą i pójdą w dosłowną fantastykę, to lipa.

J.K.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2017-12-24, 23:28   

A 7 sezon "Homeland" zapowiada się tak: https://www.youtube.com/watch?v=E4ZRFs_MdM8 Ale uwaga na spoilery z 6, jesli ktoś nie widział.

ASX76 
twój ulubiony

Wysłany: 2018-01-08, 12:45   

Będzie czwarty sezon "Fargo"!! //spell

Trojan 

Wysłany: 2018-01-08, 13:17   

coś o drugim sezonie Taboo wiadomo ? poza tym że będzie ?

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-01-11, 18:24   

Nowy zwiastun "Modyfikowanego Węgla" zapowiada rozjazd z powieścią: https://www.youtube.com/watch?v=oWaFGbK_xFM Na razie to zarzutem nie jest. Pobudza ciekawość. I dopiero teraz się dowiedziałem, że Bancrofta zagra James Purefoy. Ha! Świetnie!

ASX76 
twój ulubiony

Wysłany: 2018-01-11, 20:26   

Romulus napisał/a:
Nowy zwiastun "Modyfikowanego Węgla" zapowiada rozjazd z powieścią: https://www.youtube.com/watch?v=oWaFGbK_xFM Na razie to zarzutem nie jest.

To zaleta.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2018-01-12, 07:26   

Fajnie że na netflixie, objejrzę

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Odpowiedz do tematu